HOKEJ-MS: Švédi v severskom derby tesne zdolali Nórov

NETKY.SK • 14 Máj 2016, 14:08 • 2 min

MOSKVA - Hokejisti favorizovaného Švédska zdolali reprezentantov Nórska tesne 3:2 v sobotňajšom zápase moskovskej základnej A-skupiny na majstrovstvách sveta v Rusku.

"Tri korunky" nasmeroval za víťazstvom v 21. min kanonier Detroitu Gustav Nyquist. Na začiatku tretej časti hry zvýšil vedenie Švédov v oslabení Martin Lundberg a vyzeralo to na suverénne víťazstvo zverencov Pära Martsa. Po necelej minúte však znížil na 1:2 Nór Mats Rosseli Olsen.

V 52. min Švédi využili presilovku, úspešným strelcom bol Robert Rosen. Nóri sa necelé tri minúty pred koncom uchýlili k hre bez brankára, no vyťažili z toho len jeden presný zásah Andreasa Martinsena na začiatku 59. min.

Švédsko sa triumfom dostalo na priebežnú 2. priečku so ziskom 11 bodov, Nórom patrí 6. post (5 bodov).

A-skupina (Moskva):

Nórsko - Švédsko 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Góly: 44. Rosseli Olsen (Olimb, Johannesen), 59. Martinsen (Holos, Olimb) - 21. Nyquist, 43. Lundberg (Fransson, Sjögren), 52. Rosen (Gustafsson, Wennberg)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gebei (Maď.), Mayer (USA) - Otmachov (Rus.), Ponomarjow (Nem.)

8. Kazachstan 5 0 1 0 4 13:22 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.