Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. jún. 2023Lenka
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Predseda strany Spolupatričnosť Szabolcs Mózes.
Predseda strany Spolupatričnosť Szabolcs Mózes.
11.09.2021 17:48 Domov
Hnutie Spolupatričnosť na kongrese odsúhlasilo fúziu s SMK a Most-Híd
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.09.2021 17:48 Domov

Hnutie Spolupatričnosť na kongrese odsúhlasilo fúziu s SMK a Most-Híd



BRATISLAVA - Stanovy novej strany majú podať na Ministerstvo vnútra SR už v pondelok (13. septembra).


Delegáti hnutia Összefogás - Spolupatričnosť na sobotnom kongrese odsúhlasili fúziu so stranami SMK a Most-Híd. Zároveň prijali stanovy novej spoločnej strany Szövetség - Aliancia. Informovala o tom Diana Lengyel z tlačového oddelenia strany. Strany SMK a Most-Híd budú mať svoje vlastné kongresy budúci týždeň.

 

"Prijatím stanov novej strany Szövetség - Aliancia sme splnili náš sľub. Zjednotenie maďarských strán je úspechom, spoločná strana je však len prostriedkom. Prostriedkom širokej spolupráce a jednoty, výsledky sa však dostavia len vtedy, keď na obsahovom a programovom poli bude naša ponuka kvalitná," zdôraznil predseda Spolupatričnosti Szabolcs Mózes.

 

Stanovy novej strany majú podať na Ministerstvo vnútra SR už v pondelok (13. septembra), kongres novovznikajúcej Aliancie sa môže uskutočniť už začiatkom októbra.

 

Ak to protipandemické opatrenia nedovolia, bude sa konať podľa Lengyela online. Ako skonštatovala, neexistujú teda žiadne prekážky pre vznik novej strany v čo najkratšom možnom časeTri maďarské strany podpísali deklaráciu o vytvorení spoločného politického subjektu v Komárne v auguste minulého roka.

 

 

 

 

 



reklama


Zdroj: TASR/Netky KZ

Foto:  TASR



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok