Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. aug. 2022Milica
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Politická strana HLAS-SD, za rečníckym pultom jej predseda Peter Pellegrini.
Politická strana HLAS-SD, za rečníckym pultom jej predseda Peter Pellegrini.
31.05.2021 09:57 Domov
REPORTÁŽ: HLAS-SD navrhuje obedy zadarmo pre všetky deti, do júna sa to však nestihne
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.05.2021 09:57 Domov

REPORTÁŽ: HLAS-SD navrhuje obedy zadarmo pre všetky deti, do júna sa to však nestihneBRATISLAVA - Mimoparlamentná Hlas-SD navrhuje ponechať od septembra tohto roka štátom dotované obedy pre všetky deti v poslednom ročníku materských škôl a na základných školách. Nezaradení poslanci okolo expremiéra Petra Pellegriniho predložili tento návrh do parlamentu.


 

Prečo až september? 

Opoziční poslanci navrhujú, aby novela zákona o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR nadobudla účinnosť už od 1. júla tohto roka. Bez skráteného legislatívneho konania, ktoré môže navrhnúť len vláda, však parlament novelu zákona nestíha do konca júna definitívne schváliť.

 

 

Ak by poslanci na júnovej schôdzi, ktorá sa začne 15. júna tohto roka, návrh posunuli do druhého čítania, tak sa druhé čítanie o novele uskutoční až na septembrovej schôdzi Národnej rady SR so začiatkom od 16. septembra tohto roka.

 

Bolo by to 2 v 1
Poslanci NR SR okolo Petra Pellegriniho síce priznávajú nárok na štátnu dotáciu na obed pre všetky deti v poslednom ročníku materských škôl a na základných školách, avšak neriešia poskytovanie vyššieho daňového bonusu na deti. Súčasná vládna koalícia pritom deťom pracujúcich rodičov od júla tohto roka zvýši daňový bonus na dieťa ako kompenzáciu za to, že tieto deti nebudú mať nárok na dotáciu na obed.

 

 

Ak by parlament schválil legislatívny návrh Hlasu-SD, deti pracujúcich rodičov by mali nárok na štátom dotovaný obed a súčasne ich rodičia by mali zvýšený daňový bonus na deti.

 

Už schválená novela 
Od nasledujúceho školského roka budú mať rodičia detí navštevujúcich materskú alebo základnú školu nárok buď na štátom dotovaný obed, alebo na vyšší daňový bonus na dieťa. Daňový bonus pre pracujúcich rodičov na dieťa vo veku od 6 do 15 rokov sa od júla tohto roka zvýši na 1,7-násobok a od 1. januára 2022 na 1,85-násobok základnej sumy tohto daňového zvýhodnenia.

 

 

Daňová úľava pre pracujúcich rodičov školákov tak stúpne o 16,25 eura na 39,47 eura mesačne. Od 1. januára 2022 by sa mal daňový bonus pre rodičov detí vo veku od 6 do 15 rokov zvýšiť približne o 4,50 eura mesačne na zhruba 44 eur.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Netky Maroš Bednár, Facebook, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok