HK Orange 20 zdolala Skalicu 3:1

NETKY.SK • 18 September 2013, 21:44 • 2 min

BRATISLAVA - Hokejisti reprezentačnej "dvadsiatky" zaznamenali v stredajšom zápase extraligy svoje prvé tohtoročné víťazstvo, keď si na domácom ľade poradili so Skalicou 3:1.

HK Orange 20 - HK 36 Skalica 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 5. Horanský, 9. Koyš, 60. Gašpar - 55. Stieler. Rozhodovali: Novák – Kacej, Výleta, vylúčení: 7:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 356 divákov

Hráči "dvadsiatky" sa museli hneď v úvode duelu brániť, keďže zle vystriedali a pre veľa hráčov na ľade hrali v oslabení. Prežili ho bez ujmy a hneď po ňom sa vrhli do útoku, ktorý im priniesol prvý gól. V 5. minúte sa oňho postaral Horanský po prihrávke Gašpara. Netrvalo ani štyri minúty a prekvapení Skaličania prehrávali už dvojgólovým rozdielom. Po rýchlej akcii Minárika s Mlynčárom sa zblízka presadil nikým nekrytý Koyš. Hostia sa zobudili až v závere tretiny, ale domáceho gólmana Sabola neprekonali. Ten sa predviedol niekoľkými kvalitnými zákrokmi v druhej a tretej tretine, keď už mali navrch Skaličania. Hosťom sa však podarilo znížiť až v 55. minúte, keď Stieler tečoval do siete Kutálekovu strelu. V závere ešte zvýšili tlak, ale už nedokázali vyrovnať. Naopak, pri hre bez brankára inkasovali tretí gól z hokejky Gašpara.