HK Nitra - HC Košice 4:5 pp a sn v 6. kole extraligy

NETKY.SK • 30 September 2012, 19:03 • 2 min

HK Nitra - HC Košice 4 5 pp a sn v 6. kole extraligy - Hokej HK Nitra - HC Košice 4 5 (2 2, 0 1, 2 1 - 0 0) po predĺžení a samostatných nájazdoch Góly 13.

HK Nitra - HC Košice 4:5 (2:2, 0:1, 2:1 - 0:0) po predĺžení a samostatných nájazdoch
      Góly: 13. Kadura, 16. Segľa, 45. Podstavek, 58. Tománek - 10. Haščák, 20. Spilar, 32. Novák, 45. Rób. Huna. Rozhodujúci samostatný nájazd: Jenčík. Rozhodovali: Müllner - Šefčík, Junek, vylúčení: 1:4, navyše Svitana (Košice) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3386 divákov.

Vedenia v zápase sa ujali hostia v polovici prvej tretiny, keď Haščákovi pripravili streleckú pozícu Pašek a Deyl. Domáci však v 13. min vyrovnali, keď po prihrávke Jokilu bol úspešný Kadura. Už o tri minúty Nitrania už viedli, keď peknú akciu Chrenka a Jokilu presne zakončil Segľa. Domácim sa však nepodarilo vedenie udržať do konca tretiny a 27 sekúnd pred vypršaním 20. minúty vyrovnal Spilar. V polovici druhej tretiny sa hostia opäť dostali do vedenia, keď spoluprácu krídelníkov druhého košického útoku zužitkoval exnitran Novák. V druhej tretine videli diváci niekoľko rýchlych akcii na oboch stranách ale bez gólového efektu. V 5. min tretej tretiny sa opäť tešili hostia, keď neisto chytajúci brankár Žigardy prihral za bránou puk Richardovi Hunovi, ten ho poslal bratovi Róbertovi a Košice viedli 4:2. O niekoľko sekúnd neskôr domáci znížili opäť na rozdiel gólu zásluhou Podstavka. V 54. min mohol vyrovnať Mašlonka, ale blafák na Hyláka mu nevyšiel. O 4 minúty sa Nitrania predsa len presadili, keď Stümpel urobil Tománkovi miesto pred bránkou a ten pohodlne vyrovnal na 4:4. V predĺžení gól nepadol a tak sa rozhodlo v samostatných nájazdoch, kde skóroval len Košičan Jenčík.