HK 36 Skalica - HKM Zvolen 3:4 v 1. zápase 1/4-finále play off

NETKY.SK • 8 Marec 2012, 08:06 • 2 min

HK 36 Skalica - HKM Zvolen 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)
      Góly: 5. Lušňák (Višňovský, Klejna), 26. Školiak (Pálffy), 51. Kutálek (Holovič, Konečný) - 7. Puliš (Čurilla), 12. Otčenáš (L. Jurík, Juraško), 14. Otčenáš (Slovák, L. Jurík), 38. Brabenec (Marek Ďaloga). Rozhodovali: J. Konc, Baluška - Stano, M. Novák, vylúčení: 4:3, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, 2688 divákov
      stav série: 0:1

Skaličania sa od prvej minúty snažili dostať súpera pod tlak. Dokázali zúžitkovať prvú presilovú hru na strelenie úvodného gólu v 5. minúte z hokejky Lušňáka. Potom sa domáci dopustili sérii chýb, prišli presilové hry, v ktorých v 7. minúte Puliš vyrovnal. V ďalších minútach pridal Otčenáš svoje dva góly a Skaličania sa dostali do útlmu. Aj cez snahu odchádzali do šatní po prvej tretine s dvojgólovým mankom. V druhej tretine sa obraz hry výrazne nemenil. Domáci mali síce viac z hry, no ich útoky boli bezzubé. Pri presilovej hre hostí sa Pálffymu podarilo uvoľniť a presnou prihrávkou pred bránku Trenčana Školiak dostal domácich znovu do hry. Od tohoto gólu hrali aktívnejšie, snažili sa kombinovať, no v koncovke vždy strácali dôraz. V závere tretiny po peknej prihrávke Mareka Ďalogu Brabenec znovu zvýšil náskok hostí. Do tretej tretiny Skaličania nastúpili s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý výsledok. Zvýšili tlak, zrýchlili hru, no to prinieslo na ich hokejky i mnoho nepresnosti. V týchto fázach hry Zvolen podržal Trenčan. Dôsledne vykrýval priestor pred svojou bránkou. Obe mužstvá v druhej časti tretiny pritvrdili v osobných súbojoch a domáci sa v 50. minúte dostali znovu do zápasu Kutálkovým presným zásahom. Záver tretiny bol hektický. Skaličania sa snažili z každej pozície strieľať, ale ich snaha nemala žiadaný výsledok a tak prvý zápas play off skončil v prospech hostí.