Hibernian v závere pokoril Rangers a získal Škótsky pohár

NETKY.SK • 21 Máj 2016, 18:57 • 2 min

GLASGOW - Futbalisti škótskeho klubu Hibernian zvíťazili 3:2 nad hráčmi tímu Glasgow Rangers v sobotňajšom finále domáceho pohára. Druholigista z hlavného mesta Edinburgh sa z triumfu v tejto súťaži raduje tretí raz, premiérovo od sezóny 1901/1902.

V glasgowskom Hampden Parku sa udialo niekoľko zvratov. Hibernian viedol už od 3. minúty gólom Anthonyho Stokesa, "jazdci" priebežne zvrátili vývoj stretnutia vo svoj prospech zásahmi veterána Kennyho Millera a Andrewa Hallidaya. V 80. minúte však vyrovnal Stokes a v nadstavenom čase rozhodol o úspechu "Hibs" David Gray.

Rangers nezveľadili beztak vydarenú sezónu, v ktorej sa tešili z víťazstva v druhej najvyššej súťaži a návratu medzi elitu. Tú opustili v roku 2012 pre finančný bankrot.