Hewitt vo finále v Brisbane zdolal Federera

NETKY.SK • 5 Január 2014, 10:36 • 2 min

BRISBANE - Lleyton Hewitt (Aus.) - Roger Federer (Švaj.-1) 6:1, 4:6, 6:3 za 130 minút.

Austrálsky tenista Lleyton Hewitt zvíťazil nad najvyššie nasadeným Švajčiarom Rogerom Federerom za 130 minút 6:1, 4:6, 6:3 v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Brisbane International v austrálskom Brisbane (dotácia 452 670 USD, tvrdý povrch Plexicushion).

V úvodnom sete Federer až trikrát stratil svoje podanie, Hewitt bol v predmetnej štatistike bezchybný, v siedmej hre využil svoj piaty setbal. Druhé dejstvo si vybojoval 32-ročný švajčiarsky tenista, ktorý získal rozhodujúci brejk v deviatej hre a následne ho potvrdil pri svojom servise. Aj víťaza tretieho setu určila jediná strata podania - Hewitt odskočil na 4:1 a zápas dotiahol do úspešného konca.

Hewittovi patrí za triumf v Brisbane 82 040 amerických dolárov a 250 bodov do svetového rebríčka. Rodák z Bazileja Federer získal odmenu 43 210 USD a 150 bodov do renkingu.