Hetrik v priebehu deviatich minút: Mertens štyrmi gólmi pokoril FC Turín

NETKY.SK • 18 December 2016, 18:11 • 2 min

RÍM - Domáci futbalisti SSC Neapol zvíťazili nad hráčmi FC Turín 5:3 v nedeľňajšom stretnutí 17. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A.

Hlavným strojcom úspechu "partenopei" bol štvorgólový Dries Mertens. Belgičan dosiahol v prvom polčase hetrik v priebehu deviatich minút a stal sa po 42 rokoch prvým hráčom v Serie A, ktorý strelil minimálne tri góly v dvoch ligových dueloch po sebe.

Marek Hamšík v drese Neapola odohral celý zápas, rovnako aj stopéri Milan Škriniar zo Sampdorie Janov (pri prehre 1:2 na pôde Chieva Verona) a Norbert Gyombér z Pescary (domáca prehra 0:3 s Bolognou). Inter Miláno uspel na ihrisku Sassuola, zvíťazil 1:0.

Jediný gól strelil v úvode druhého polčasu stredopoliar Antonio Candreva. V nadstavenom čase musel opustiť ihrisko hosťujúci Felipe Melo po druhej žltej a následej červenej karte.

Výsledky nedeľňajších stretnutia 17. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Sassuolo - Inter Miláno 0:1 (0:0)
Gól: 47. Candreva, ČK: 90. Felipe Melo (Inter) po druhej ŽK

Chievo Verona - Sampdoria Janov 2:1 (2:0)
Góly: 9. Meggiorini, 42. Pellissier (z pok. kopu) - 90.+ P. Schick
Milan Škriniar (Sampdoria) odohral celý zápas.

Neapol - FC Turín 5:3 (3:0)
Góly: 13., 18., 22. a 80. Mertens (druhý z pok. kopu), 70. Chiriches - 58. Belotti, 76. Rossettini, 84. Falque (z pok. kopu)
Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas.

Pescara - Bologna 0:3 (0:2)
Góly: 7. Masina, 41. Dzemaili, 57. L. Krejčí (z pok. kopu), ČK: 16. Verre (Pescara)
Norbert Gyömbér (Pescara) odohral celý zápas.

Udinese - Crotone 2:0 (1:0)
Góly: 43. a 61. Théréau, ČK: 86. Cordaz (Crotone)