Hernandez podstúpil operáciu kľúčnej kosti, vynechá Gold Cup

NETKY.SK • 3 Júl 2015, 09:52 • 2 min

MEXICO CITY - Mexický futbalista Javier 'Chicharito' Hernandez absolvoval úspešnú operáciu kľúčnej kosti, ktorú si zlomil v stredajšom prípravnom zápase proti Hondurasu (0:0). Po zákroku ho čaká štvormesačná pauza a s určitosťou tak vynechá júlový Gold Cup. Informovala o tom agentúra Reuters.

Dvadsaťsedemročný útočník Manchestru United, ktorý uplynulú sezónu strávil na hosťovaní v Reale Madrid, sa pred polčasovou prestávkou zrazil so súperovým obrancom Brayanom Beckelesom a hneď musel opustiť ihrisko.

Mexiko už o pár dní čaká štart na Gold Cupe v USA a Kanade (7.-26. júla), svoju púť v C-skupine začne 9. júla zápasom proti Kube. V nominácii trénera Miguela Herreru nahradí Hernandeza Javier Orozco z tímu mexického šampióna Santos Laguna.