09.09.2014 11:44 Ekonomika
Heineken údajne rokuje o predaji českých aktív
PRAHA - Spoločnosť Heineken, ktorá je tretím najväčším pivovarom na svete, rokuje o predaji svojich českých prevádzok firme Molson Coors. Informoval o tom v utorok denník Lidové noviny, pričom sa odvolal na dva nemenované zdroje z odvetvia.
"Rokovania sú už realitou, aj keď nie je jasné, ako dopadnú," citoval denník jeden zo svojich zdrojov. Hovorca spoločnosti Heineken odmietol záležitosť komentovať. Vyjadrenie spoločnosti Staropramen, ktorú vlastní firma Molson Coors, sa nepodarilo získať. Heineken je tretím najväčším pivovarom v ČR, pričom spotreba piva na osobu je tu najvyššia vo svete. Najväčším pivovarom v Česku je spoločnosť Plzeňský Prazdroj, ktorú vlastní firma SABMiller, druhým najväčším pivovarom je Staropramen.
Heineken pôsobí na slovenskom trhu viac ako 14 rokov, a to prostredníctvom spoločností Heineken Slovensko, Heineken Slovensko Sladovne a Heineken Slovensko Distribúcia. Predmetom ich činnosti je výroba a distribúcia piva, sladu, nealkoholických nápojov a veľkoobchod so sladovníckym jačmeňom. Heineken Slovensko je jednou z najväčších potravinárskych firiem v krajine.
Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš
účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.
Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR
Foto: Internet
Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk