HC Slovan v piatkovom súboji prehral s Metallurgom Novokuzneck

NETKY.SK • 3 December 2016, 09:35 • 2 min

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom súboji KHL s Metallurgom Novokuzneck 4:5 po samostatných nájazdoch.

Domáci súpera jasne prestrieľali, ale v dueli s posledným tímom súťaže vydolovali iba bod. Rozhodujúci nájazd premenil v tretej rozstrelovej sérii Jevgenij Solovjov. Trápenie "belasých" sa tak ešte viac prehĺbilo, pripísali si tretiu prehru v rade a ôsmu za uplynulých desať zápasov.

Zverenci trénera Miloša Říha zakončia sériu domácich stretnutí v sobotu, keď o 17.00 h privítajú Avangard Omsk.

KHL - základná časť:

Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzneck 4:5 pp a sn (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Meszároš, 26. Kundrátek (Smoleňák), 43. Chipchura (Jeglič), 55. Hlinka (Sádecký, Vopelka) - 10. Zemčenko (tr. strieľanie), 12. Jazkov (Arbuzov, Poliščuk), 32. Poliščuk (Arbuzov, Vicharev), 54. Razumov (Ľamkin), rozh. nájazd Solovjov. Rozhodovali: Sergejev, Ščeňov - Golovľov, Šichanov, vylúčení: 2:8 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 7360 divákov.

zostavy:

Slovan Bratislava: Brust - Meszároš, Novák, Plastino, Švarný, Kundrátek, Ďaloga - Cheechoo, Taffe, Smoleňák - Jeglič, Lušňák, Chipchura - Hlinka, Kopecký, Musatov - Vopelka, Sádecký, Šiška

Metallurg Novokuzneck: Karejev – Ľamkin, Skutar, Kuklev, Fatkullin, Vasilčenko, Arbuzov, Michajlov, Titov – Solovjov, Zemčenko, Komaristyj – Semjonov, Taratuchin, Jemec - Vicharev, Poliščuk, Jazkov - Razumov, Michejev

Slovanistom sa vydaril vstup do zápasu, z úvodnej aktivity vyťažili presilovku, v ktorej delovkou od modrej prepálil kapitán Meszároš všetko, čo mu stálo v ceste a poslal domácich do vedenia. Vzápätí mohol zvýšiť náskok Taffe, nechal však vyniknúť lapačku Karejeva. Hráči Novokuznecka sa po tomto momente prebrali z letargie a dokázali využiť nekoncentrovanosť domácich na obrat skóre. Najprv po chybe Kopeckého zatiahol ručnú brzdu Musatov, keď fauloval unikajúceho Zemčenka a ten z trestného strieľania namieril presne k pravej žŕdke Brustovej bránky - 1:1. V 12. minúte už hostia viedli, keď sa po nahodení Arbuzova presadil Jazkov. "Belasých" to úplne vykoľajilo a potom sa dlho nevedeli dostať späť do rytmu.

V rovnakom duchu sa začala i druhá tretina, v 24. minúte mohol nedôslednosť domácej obrany potrestať Komaristyj, ale Brust jeho šancu zmaril. Slovanisti sa iba ťažko presadzovali proti sformovanej defenzíve súpera, navyše pri útočnej snahe zabúdali na zadné vrátka. V 26. minúte síce opäť využili početnú výhodu, keď po žŕdke Smoleňáka upratal odrazený puk do siete Kundrátek, no hostia už o šesť minút odpovedali zásluhou Poliščuka. Obrana Slovana ho nechala úplne voľného a center tretieho útoku Metallurgu mal dostatok času premyslieť si koncovku - 2:3.

Tretiu časť začali domáci mohutným náporom. Taffe a Cheechoo ešte stroskotali na Karejevovi, ale v 43. minúte sa už slovanistom podarilo vyrovnať, keď po Jegličovom bekhendovom zakončení dorazil puk do siete Taffe. Aktivita domácich neutíchala, do dobrej pozície sa predral Cheechoo, brankár Metallurgu bol tentoraz na mieste. Hostia v týchto momentoch nevedeli, kam skôr skočiť, tréner Berdnikov preto zareagoval oddychovým časom. Slovan mal potom možnosť hrať ďalšiu presilovku, no prepadol v nej, súper sa dostal do prečíslenia 2 na 1, ktoré vyriešil Razumov presnou strelou pod hornú žŕdku - 3:4. Gólová prestrelka pokračovala, v 55. min. mladík Sádecký okorenil svoju premiéru v KHL prihrávkou na Hlinku, ktorý nemal problém skórovať do prázdnej bránky.

Duel tak dospel do predĺženia. V ňom mohli domáci rozhodnúť pri vylúčení Michajlova, presilovku 4 na 3 však nevyužili. Na rad tak prišli samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol o triumfe hostí Solovjov.

Hlasy po zápase:

Tomáš Kundrátek, obranca a autor druhého gólu Slovana: "Pred zápasom som sa rozhodoval, či budem hrať, bolo to 80 na 20, nakoniec som nastúpil. Prehrali sme, to, že som dal gól, na tom nič nemení. Škoda tých inkasovaných gólov. Súpera sme prestrieľali, ale bohužiaľ, nepadalo nám to tam. Ich brankár chytal skvele a my sme nepremieňali šance."

Patrik Lušňák, útočník Slovana: "Súper dával góly po našich chybách, môžeme si za to sami. Stále sme iba doťahovali náskok hostí. Škoda gólu pri našej presilovke, keď sme sa nestihli vrátiť a oni nám strelili gól z prečíslenia."

Boris Sádecký, útočník Slovana, 0+1 pri premiére v KHL: "Medzi domácou ligou a KHL je samozrejme rozdiel. Keďže sme hrali proti poslednému Novokuznecku, tak to nebolo až také markantné. Škoda, že som neskóroval z nájazdu. Vybral ma naň tréner, tak som šiel."

Miloš Říha, tréner Slovana: "Začali sme dobre, aktívne, potom však prišli obrovské chyby. Príliš ľahko dostávame góly, nechávame sa od súpera prečísliť, to by sa nám nemalo stávať. Myslím si, že dnes sme tie body stratili. Súper má mladé, disciplinované družstvo, ktoré dobre korčuľuje. Pre nás je každý súper ťažký, ale i tak sme mali dnes vyhrať. Boris Sádecký hral pri svojej premiére výborne, dal gól, zhostil sa toho dobre. Prekvapil ma ako center štvrtého útoku, aký dobrý mal prehľad v hre."

Sergej Berdnikov, tréner Novokuznecka: "Mám radosť z dvoch bodov. Slovan bol veľmi silný súper, pre nás to bol náročný zápas, ktorý sme ale zvládli."