HC Lev Poprad prehral v Chabarovsku s Amurom 1:4

NETKY.SK • 11 Január 2012, 14:09 • 2 min

HC Lev Poprad prehral v Chabarovsku s Amurom 1 4 - Hokej Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Amuru Chabarovsk 1 4. Levi síce viedli po prvej tretine, no v ďalšom priebehu hry si domáci hokejisti dokáz

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Amuru Chabarovsk 1:4. "Levi" síce viedli po prvej tretine, no v ďalšom priebehu hry si domáci hokejisti dokázali vytvoriť tlak, ktorý korunovali štyrmi gólmi a zaslúžene zvíťazili.
Najbližšie sa zverenci Radima Rulíka predstavia vo štvrtok 12. januára na ľade ruského klubu OHK Dinamo Moskva (16.30).

Amur Chabarovsk - HC Lev Poprad 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly: 28. Vrána, 35. Nikulin (Kopejkin), 45. Kopejkin (Šulakov, Nikulin), 46. Šitikov (Piganovič) - 19. Ježek. Rozhodovali: Nalivajko (Biel.), Naumov - Baturin, Spirin (všetci traja Rus.), vylúčení: 4:3, navyše Plotnikov (Chabarovsk) 10. min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia 0:0, 7100 divákov.
zostavy:
Amur Chabarovsk: Lašák - Mäenpää, Piganovič, Groť, Šulakov, Pereťagin, Bilalov - Petružálek, Vrána, Tarasov - Růžička, Nikulin, Kopejkin - Stepanov, Plotnikov, Ignatuškin - Šitikov, Litovčenko, Krysanov
Laco - Mezei, Hunkes, Sigalet, Štrbák, Mihálik, Lewis, Hellström - Bartečko, Mikúš, Huna - Špirko, Kristek, Novotný - Ježek, Lundberg, Fabricius - Matai

Hneď v úvode stretnutia mali "levi" k dispozícii dve po sebe idúce presilové hry, no do šancí sa paradoxne dostávali domáci. Laco si poradil so zakončením Stepanova a pri strele Vránu mu pomohli jeho spoluhráči, ktorí mu zabránili skórovať do odkrytej časti bránky. V 13. minúte mal gól na hokejke Kristek, ale s jeho strelou z pravého kruhu si Lašák dokázal s problémami poradiť. Na opačnej strane pohrozil pred Lacom aktívny Vrána, jeho teč v početnej výhode o jedného hráča však v bránke neskončil. V závere úvodnej tretiny putoval na lavicu hanby domáci Plotnikov a Ježek minútu pred koncom v páde otvoril skóre duelu - 0:1.
Do druhej dvadsaťminútovky vstúpili domáci hráči s cieľom vyrovnať a Laco sa musel poriadne obracať. V 28. minúte bol však prikrátky na bekhendové zakončenie Vránu, ktorý na radosť domácich priaznivcov vyrovnal - 1:1. Aj v ďalšom priebehu pokračovali hráči Amuru v útočnej aktivite a ich kombinácie poväčšine končili strelou na bránku hostí. Po jednej z nich v 35. minúte prekonal Laca z priestoru medzi kruhmi Nikulin, keď zužitkoval prihrávku Kopejkina. Domáci chceli prevahu potvrdiť tretím gólom, ale hosťujúci gólman v závere druhej časti podržal svoj tím.
Tretie dejstvo odštartovalo tlakom domácich, ktorí produkovali strelu za strelou na bránku hostí a bolo otázkou času kedy padne gól. Ten prišiel v 45. minúte pri vylúčení Novotného - 3:1. Vzápätí zvýšil už na 4:1 Šitikov, ktorý poslal puk do bránky pomedzi Lacove betóny. Hostia mohli inkasovať aj v 50. minúte, ale Tarasov v prečíslení nedokázal presne zakončiť. "Levi" nevyužili na zníženie nepriaznivého stavu ani presilovú hru a zaknihovali ďalšiu prehru.