HC Košice - Slovan Bratislava 4:2 v 2. finále Slovnaft play off

NETKY.SK • 10 Apríl 2012, 07:13 • 2 min

HC Košice - Slovan Bratislava 4 2 v 2. finále Slovnaft play off - Hokej Hokejisti úradujúceho slovenského šampióna HC Košice zvíťazili v druhom zápase finále extraligovej play off na domácom ľade nad Slovanom Bratislava 4 2 a vyrovnali stav série hranej n

Hokejisti úradujúceho slovenského šampióna HC Košice zvíťazili v druhom zápase finále extraligovej play off na domácom ľade nad Slovanom Bratislava 4:2 a vyrovnali stav série hranej na štyri víťazné duely na 1:1.

HC Košice - Slovan Bratislava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 1. Miklík (Bartoš), 26. Miklík (Jenčík), 47. Dravecký (Chovan, Haščák), 57. Haščák (Pašek, Šeda) - 25. Štajnoch (Lipiansky), 58. Dobroň (Lipiansky, Švarný). Rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Gajan, Stano, vylúčení: 3:7, navyše: Hudáček (Slovan) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 6491 divákov

/stav série: 1:1/

Zostavy a striedania:

Košice: Hylák - Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, Novák, Chovan, Gajdoš - Zálešák, Kristek, Bartoš - Miklík, Gron, Jenčík - Dravecký, Haščák, Pašek - Baláž, Hvila, Mlynarovič

Slovan Bratislava: Konrád - Dobroň, Švarný, Frühauf, Ďatelinka, Štajnoch, Jerofejevs, Kozák - Šatan, Lipiansky, Hudáček - Hudec, Kukumberg, Bakoš - Bartánus, Bulík, Skokan - Kudrna, Buc, Harvey

Úvod stretnutia vyšiel ideálne domácim hráčom, ktorí už po niekoľkých sekundách otvorili skóre duelu. Konrád ešte Bartošovu strelu kryl, ale na následnú dorážku Miklíka už bol prikrátky - 1:0. "Oceliari" pokračovali v útočnej aktivite, dobre kombinovali a súpera dostali pod tlak. V 8. minúte sa ocitol pred Konrádom Baláž, ale po jeho zakončení sa stav nezmenil. Ten istý hráč vyskúšal pozornosť brankára hostí aj o tri minúty neskôr, no s rovnakým výsledkom. Obidve mužstvá dobre korčuľovali, napádali sa už pri rozohrávke a boli dôrazné v osobných súbojoch. Hra sa prelievala zo strany na stranu a obaja súperi sa snažili zakončovať takmer z každej pozície. V 18. minúte mal gól na hokejke Šatan, pred Hylákom však neuspel. O minútu neskôr sa dostal k puku Bakoš, ktorý trafil iba ľavý betón domáceho gólman. Na opačnej strane ešte nebezpečne pohrozil Haščák.

Na začiatku druhej tretiny sa dostali hostia do prečíslenia dvoch proti jednému, no Hudec nedokázal zužitkovať dobrú prihrávku Bakoša. Belasí pokračovali v hre smerom dopredu, čoho výsledkom bolo vylúčenie Martina Chovana. Belasí si počas presilovky vytvorili obrovský tlak, ktorý pretavil v 25. minúte na vyrovnávajúci gól obranca Štajnoch, keď prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1. Domáci však odpovedali rovnakým spôsobom a početnú výhodu o jedného hráč zužitkoval svojim druhým gólom v stretnutí Miklík - 2:1. Aj v ďalšom priebehu sa hral rýchly ofenzívny hokej s príležitosťami na oboch stranách, obaja brankári však predvádzali spoľahlivé zákroky. V 36. minúte sa po Draveckého časovanej prihrávke dostal do úniku Bartoš, no v poslednej chvíli ho nedovolene atakoval Kukumberg. "Oceliari" ponúknutú príležitosť nevyužili a po dvoch tretinách viedli najtesnejším rozdielom.

Tretie dejstvo odštartovala obrovská príležitosť Zálešáka, ktorý zoči-voči Konrádovi iba prestrelil jeho bránku. V 46. minúte sa dostal do šance Pašek, ktorý trafil iba dobre stojaceho brankára hostí. O minútu neskôr už rozjasal Steel arénu Dravecký, keď zužitkoval ideálnu prihrávku Martina Chovana a blafákom zvýšil na 3:1. Košičania pokračovali v ofenzívne ladenej hre, no ich početné šance zostali nevyužité. V 53. minúte mohol znížiť z otočky kapitán hostí Šatan, no trafil iba dobre postaveného Hyláka. O dve minúty neskôr mohol zvýšiť na rozdiel troch gólov Zálešák, Konrád spoľahlivo zasiahol. Tri minúty pred koncom rozhodol o osude stretnutia Haščák, ktorý zvýšil už na 4:1. Bodku za stretnutím dal v 58. minúte hosťujúci Dobroň - 4:2.