HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 9:5 v 3. kole Tipsport extraligy

NETKY.SK • 24 September 2012, 06:28 • 2 min

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 9 5 v 3. kole Tipsport extraligy - Hokej HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 9 5 (3 2, 6 0, 0 3) Góly 2.

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 9:5 (3:2, 6:0, 0:3)
      Góly: 2. Kuběna, 6.a 26. M. Slovák, 11. Takáč, 22. a 38. Pašek, 28. Piatak, 30.a 40. Ro. Huna - 6. H. Ručkay, 8. Jánoš, 44. Drgoň, 44. Nemec, 54. Stupka. Rozhodovali: Lauff - M. Korba, P. Korba, vylúčení: 8:5, presilovky: 2:4, oslabenia: 1:0, 4116 divákov.

Domáci nenechali v úvode zápasu nič na náhodu. Od prvej minúty hrali veľmi aktívne a ich priamočiare útoky znamenali dvojgólové vedenie. Najskôr v 2. minúte skvelú prihrávku Haščáka zužitkoval Kuběna a v 6. minúte po ideálnej prihrávke Spilara zvýšil Marek Slovák na 2:0. Lenže potom prišli po sebe dve vylúčenia na strane domácich a na prekvapenie obe nováčik z Piešťan využil. Najskôr v 6. minúte Henrich Ručkay a v 8. minúte Jánoš vyrovnali skóre na 2:2. V 11. minúte mali pre zmenu hostia prvého vylúčeného, profesorsky nacvičenú akciu v presilovke presne zakončil Takáč a opäť posunul domácich do vedenia. Úvod 2. tretiny mal podobný priebeh ako prvej. Už v 22. minúte z presnej prihrávky Haščáka Pašek zblízka zvýšil na 4:2. V tej istej minúte na druhej strane sa dostal do brejku hosťujúci Jánoš, ale Hyláka neprekonal. Potom rozbehnutí Košičania zovreli svojho súpera a strieľali góly ako na bežiacom páse. Hostia sa miestami ich dobrej kombinačnej hre iba prizerali. Do posledného dejstva nastúpili hostia ako vymenení. Zahryzli sa do Košičanov. Keď v 44. minúte hrali presilovku 5:3, aj ju využili a po góloch Drgoňa a Nemca znížili stav na 9:4. Od tej chvíle sa hralo dlhé minúty pred bránkou domácich, ale Hylák sa vyznamenal najmä po strelách Bučka a Tatara. V 51. minúte mohli streliť domáci vytúžený 10. gól a potešiť svojich fanúšikov, pretože do sóla sa dostal Kuběna, ale pred brankárom Tomekom bol vo vyloženej pozícii faulovaný a z nariadeného trestného strieľania dal vedľa. V závere sa potom hra prelievala z jednej strany na druhú a v 54. minúte sa Stupkovi podarilo trochu zmierniť prehru 5. gólom hostí.