Haraus má bronz v zjazde, France desiaty

NETKY.SK • 5 Marec 2015, 08:21 • 2 min

PANORAMA - Už v prvom finálovom bloku na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní zdravotne znevýhodnených športovcov v kanadskej Panorame získalo Slovensko medailu.

V zjazde mužov v kategórii zrakovo postihnutých získal bronz Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom. Zlato si vybojoval Kanaďan Mac Marcoux. Haraus zaostal za víťazom o 2,44 s, za striebrom iba o 23 stotín. Haraus je aj strieborný medailista v zjazde z minuloročných zimných paralympijských hier v Soči. V kategórii stojacich mužov skončil Martin France na 10. priečke.

Majstrom sveta sa stal Rus Alexej Bugajev. Vo štvrtok sú na programe preteky v super G vo všetkých kategóriách zdravotného postihnutia.

Výsledky:

Zjazd mužov - zrakovo postihnutí: 1. Mac Marcoux, navádzač Bj Marcoux (Kan.) 1:29,68 min, 2. Mark Bathum, Cade Yamamoto (USA) +2,21, 3. Miroslav Haraus, Maroš Hudík (SR) +2,44

Stojaci muži: 1. Alexej Bugajev (Rus.) 1:27,60 min, 2. Matthias Lanzinger (Rak.) +2,11, 3. Alexander Vetrov (Rus.) +3,65,... 10. Martin France (SR) +7,47