Haraslín debutoval v Serii A, jeho Parma prehrala s AC Miláno 1:3

NETKY.SK • 2 Február 2015, 07:20 • 2 min

RÍM - Slovenský juniorský futbalový reprezentant Lukáš Haraslín si v nedeľňajšom zápase 21. kola odkrútil premiéru v talianskej najvyššej súťaži Serii A. Osemnásťročný ofenzívny stredopoliar naskočil v drese svojej Parmy v 77. minúte duelu na ihrisku AC Miláno za nepriaznivého stavu 1:3.

Domáci sa ujali vedenia v 17. minúte, keď Jeremy Menez premenil pokutový kop. V 24. síce vyrovnal Antonio Nocerino, no v druhom dejstve strhli misky váh na stranu AC opäť Menez a Cristian Zaccardo. Haraslín prestúpil do Parmy 1. júla 2013 z juniroky Slovana Bratislava. Taliansky klub si ho vyhliadol na majstrovstvách Európy do 17 rokov, na ktorých predvádzal výborné výkony.

Futbalisti Interu Miláno prehrali na ihrisku Sassuola 1:3 a z uplynulých troch zápasov majú na konte jediný bod. Domácich poslali už v prvom polčase do dvojgólového náskoku Simone Zaza a Nicola Sansone a hoci v 83. minúte striedajúci Mauro Icardi zdramatizoval koncovku, triumf Sassuola potvrdil v nadstavenom čase vďaka premenenej penalte Domenico Berardi. V závere videli červenú kartu Sansone na jednej a Isaac Donkor na druhej strane.

SSC Neapol, za ktorý nastúpil Marek Hamšík v 78. min, zvíťazil na ihrisku Chieva Verona 2:1. Neapol sa ujal vedenia v 18. min po vlastnom góle Bostjana Cesara, ale domáci o sedem minút vyrovnali, keď loptu do vlastnej brány usmernil Miguel Britos. Víťazný gól tímu spod Vezuvu zaznamenal v 62. min Manolo Gabbiadini.

Líder tabuľky Juventus Turín remizoval v Udine 0:0, ale po sobotňajšom zaváhaní AS Rím, ktorý remizoval na domácom trávniku s Empoli 1:1, má na čele tabuľky stále sedembodový náskok. Hetrikom pomohol k víťazstvu FC Turín nad Sampdoriou Janov 5:1 Fabio Quagliarella.

Serie A - 21. kolo:
US Sassuolo Calcio – Inter Miláno 3:1 (2:0)
Góly: 17. Zaza, 30. Sansone, 90.+3 Berardi (z 11m) – 83. Icardi, ČK: 90. Sansone – 90.+2 Donkor, 15.000 divákov.

Atalanta Bergamo - Cagliari 2:1 (1:1)

Góly: 18. Biava, 90.+4 Pinilla - 44. Dessena. 14.000 divákov.

Palermo - Hellas Verona 2:1 (1:1)

Góly: 18. Dybala, 79. Marquez (vlastný gól) - 8. Tachtsidis. 14.058 divákov.

Udinese - Juventus Turín 0:0
12.000 divákov.

Cesena - Lazio Rím 2:1 (0:0)
Góly: 60. Defrel, 77. Cataldi (vlastný gól) - 87. Klose. 16.000 divákov.

Chievo - Neapol 1:2 (1:1)
Góly: 25. Britos (vlastný gól) - 18. Cesar (vlastný gól), 62. Gabbiadini. 10.000 divákov
/Hamšík (Neapol) hral od 78. min/

FC Turín - Sampdoria Janov 5:1 (2:0)

Góly: 16., 29. (z pok. kopu), 65. Quagliarella, 75. Amauri, 90.+3 Peres - 77. Obiang. 16.000 divákov.

AC Miláno - Parma 3:1 (1:1)

Góly: 17. a 57. Menez (prvý z 11m), 76. Zaccardo - 24. Nocerino, 24.396 divákov.