Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
11. aug. 2022Zuzana
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Daniel Lipšic a Štefan Harabin
Daniel Lipšic a Štefan Harabin
14.01.2022 10:55 Domov
Harabin a Lipšic pohoreli na Európskom súde pre ľudské práva
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.01.2022 10:55 Domov

Harabin a Lipšic pohoreli na Európskom súde pre ľudské právaBRATISLAVA - Štefan Harabin a terajší špeciálny prokurátor Daniela Lipšic sú zrejme sklamaní. Obaja sa sťažovali, že sa nemohli zúčastniť na konaní pred Ústavným súdom (ÚS) SR, no Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) im nevyhovel.


Informoval o tom Peter Bubla z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti (MS) SR. „Sťažnosť Harabin proti Slovenskej republike ESĽP vyhlásil za neprijateľnú pre zneužitie práva na podanie sťažnosti," uviedol Bubla. Dôvodom bolo, že Harabin ESĽP po podaní sťažnosti neinformoval o zastavení konania, ktorého sa sťažnosť týkala. „Keďže informácie sa týkajú samotného jadra prípadu, takéto konanie bolo podľa ESĽP v rozpore s účelom práva na individuálnu sťažnosť," informovali z ministerstva.

 

 

V Lipšicovom prípade ESĽP odmietol sťažnosť z dôvodu, že "sťažovateľ neutrpel podstatnú ujmu". Pred ESĽP tiež namietal, že sa nemohol zúčastniť na konaní pred ÚS SR, hoci sa týkalo jeho občianskych práv a záväzkov.

 

 

Vláda argumentovala, že Lipšicova neúčasť na konaní pred ÚS SR nemala žiadny negatívny dosah na právo hájiť jeho občianske práva a záväzky pred všeobecnými súdmi. „ESĽP argumenty vlády uznal poukazujúc na to, že všeobecné súdy napokon na rozdiel od predchádzajúcich záverov stanovili, že sťažovateľ vôbec nezasiahol do osobnostných práv žalobkyne a že sťažovateľ nenamietal, že by utrpel inú ujmu než to, že musel v stave neistoty viesť spor ďalšie tri roky," podotkol Bubla.

 

Prečítajte si: Štefan Harabin má prvú vnučku! Čo nám o nej povedal?

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok