Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. mar. 2023Marián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
05.01.2023 15:30 Domov
Handlová zvýšila príspevky za stravné
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.01.2023 15:30 Domov

Handlová zvýšila príspevky za stravnéHANDLOVÁ - Rodičia, zamestnanci či cudzí stravníci zaplatia v školských jedálňach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Handlová za stravovanie od tohto roka viac. K zvýšeniu príspevkov na čiastočnú úhradu výdavkov škôl pristúpila radnica pre zvýšené náklady v nadväznosti na infláciu či ceny energií.


Príslušné všeobecne záväzné nariadenie (VZN) schválili mestskí poslanci na svojom rokovaní vlani v decembri. "Povinnosť určiť výšku mesačného príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov škôl a školských zariadení mestu vyplýva zo školského zákona," pripomenula hovorkyňa mesta Jana Paulínyová. Mesačný príspevok je pre školy podľa nej doplnkovým zdrojom financovania a používa sa napríklad na nákup potravín alebo na úhradu energií. "Zvýšenie mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na nákup potravín sa odvíja od finančných pásiem na školské stravovanie, ktoré zverejňuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Na základe požiadaviek vedúcich školských jedální sa v roku 2023 bude mesto riadiť finančným pásmom 3," priblížila Paulínyová.

 

 

Mesto naposledy menilo výšku príspevkov v školách v septembri 2019. "Tým, že bol veľký cenový nárast, medziročne rádovo o 24 percent, apelovali sme na to, aby aj tieto pásma boli nejakým spôsobom upravené. Už aj kvalita stravy a cenová dostupnosť jednotlivých surovín bola niekde úplne inde," ozrejmil vedúci ekonomického oddelenia mestského úradu Peter Mendel. Finančné pásma pripomienkovala samospráva podľa neho už od júna minulého roka, k úprave pristúpil rezort školstva vlani v novembri. "Vo VZN sme upravili jednak zatriedenie jednotlivých školských jedální do pásiem, ale museli sme upraviť aj režijné náklady, ktoré platia rodičia za deti. V prípade materských škôl a školských klubov detí stúpli o 100 percent, z 2,50 eura na päť eur," dodal.reklama


Zdroj: TASR / KB NetkyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok