Hamšíkov Neapol zdolal majstra Juventus

NETKY.SK • 31 Marec 2014, 06:51 • 2 min

RÍM - V šlágri 31. kola talianskej Serie A vyhral v nedeľu SSC Neapol doma nad majstrovským Juventusom Turín 2:0. V drese víťazov hral do 79. minúty slovenský reprezentačný stredopoliar Marek Hamšík s kapitánskou páskou na rukáve.

"Zebry" stále suverénne vedú s 81 bodmi, pred druhým AS Rím majú 11-bodový náskok, "vlci" ale majú o zápas menej. Tretí Neapol stráca na Rimanov šesť bodov.

V úvodnom nedeľňajšom zápase zvíťazil AS Rím na ihrisku Sassuola 2:0. Úvodný gól zaznamenal v 16. minúte Mattia Destro a gólovú poistku dal v 6. minúte nadstaveného času Michel Bastos.

Hellas Verona zvíťazil nad FC Janov 3:0, keď dva góly domácich, ktorí hrali od 35. min bez vylúčeného Michelangela Albertazziho, strelil Luca Toni. Lazio Rím zvíťazilo nad AC Parma, s Pavlom Bajzom na lavičke náhradníkov, 3:2, keď víťazný gól strelil v tretej minúte nadstaveného času Antonio Candreva.

Sumáre - 31. kolo:

Sassuolo Calcio - AS Rím 0:2 (0:1)
Góly: 16. Destro, 90.+6 Bastos, 12.000 divákov.

FC Turín - Cagliari Calcio 2:1 (1:0)
Góly: 45. El Kaddouri, 71. Cerci - 77. Nene, 17.000 divákov.

Hellas Verona - FC Janov 3:0 (1:0)
Góly: 35. Donadel,  88., 90.+4 Toni. ČK: 45. Albertazzi (Verona), 21.000 divákov.

Lazio Rím - AC Parma 3:2 (1:1)
Góly: 15. Lulič, 67. Klose, 90.+3 Candreva - 26. Biabiany, 81. Ciani (vlastný), 33.000 divákov.

Sampdoria Janov - ACF Fiorentina 0:0