Hamšíkov Neapol zdolal Feyenoord, šláger v Dortmunde pre Real

NETKY.SK • 26 September 2017, 22:57 • 2 min

BRATISLAVA - SSC Neapol s kapitánom Marekom Hamšíkom zvíťazil v utorňajšom zápase 2. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2017/2018 nad Feyenoordom Rotterdam 3:1. Slovenský reprezentant hral do 70. minúty, keď ho na ihrisku za rozhodnutého stavu nahradil Piotr Zielinski.

Talianskemu tímu sa vydaril revanš za prehru 1:2, ktorú utrpel pred dvoma týždňami na pôde Šachtaru Doneck. Manchester City si na domácej tráve poradil s Doneckom 2:0 a so šiestimi bodmi sa usadil na prvom mieste tabuľky F-skupiny. Nasleduje dvojica trojbodových - Doneck a Neapol, Feyenoord je posledný s nulou na konte.

Obhajca trofeje a rekordný 12-násobný víťaz súťaže Real Madrid zaznamenal druhé víťazstvo v H-skupine, po skalpe APOEL-u Nikózia uspel v šlágri utorňajšieho programu na ihrisku Borussie Dortmund 3:1. "Biely balet" po zaváhaniach v úvode nového ročníka španielskej ligy demonštroval v Dortmunde svoju silu, v 18. minúte otvoril skóre strelou do šibenice Gareth Bale a krátko po zmene strán sa presadil Cristiano Ronaldo. V 54. minúte sa Borussia vrátila do hry gólom Pierrea-Emericka Aubameyanga, ktorý zblízka prekonal Keylora Navasa. V 79. minúte rozhodol C. Ronaldo svojou druhou "trefou" v zápase a spečatil triumf Realu.

Duel APOEL Nikózia - Tottenham Hotspur (0:3) mal slovenské zastúpenie, českému rozhodcovi Pavlovi Královcovi asistoval na čiare Slovák Roman Slyško. Hrdinom zápasu bol útočník "kohútov" Harry Kane, ktorý strelil hetrik. Tottenham a Real Madrid sú lídrami H-skupiny so šiestimi bodmi a zhodným skóre 6:1.

V E-skupine FC Liverpool napriek jasnej prevahe iba remizoval so Spartakom Moskva 1:1, FC Sevilla zdolal Maribor 3:0 vďaka hetriku francúzskeho útočníka Wissama Ben Yeddera.

Lídrom G-skupiny je šesťbodový Besiktas Istanbul. Turecký klub po prekvapujúcej výhre 3:1 v Porte potešil svojich fanúšikov domácim víťazstvom 2:0 nad debutantom v súťaži Lipskom. Duel musel hlavný rozhodca po hodine hry prerušiť zhruba na desať minút pre výpadok osvetlenia.

2. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov:

E-skupina

Spartak Moskva - FC Liverpool 1:1 (1:1)

Góly: 23. Fernando - 31. Coutinho. Rozhodoval: Turpin (Fr.)

FC Sevilla - NK Maribor 3:0 (2:0)

Góly: 27., 38. a 83. Ben Yedder (tretí z 11 m). Rozhodoval: Kulbakov (Bielor.)

1. FC Sevilla 2 1 1 0 5:2 4

2. FC Liverpool 2 0 2 0 3:3 2

3. Spartak Moskva 2 0 2 0 2:2 2

4. Maribor 2 0 1 1 1:4 1

F-skupina

Manchester City - Šachtar Doneck 2:0 (0:0)

Góly: 48. de Bruyne, 90. Sterling. Rozhodoval: De Sousa (Port.)

SSC Neapol - Feyenoord Rotterdam 3:1 (1:0)

Góly: 7. Insigne, 49. Mertens, 70. Callejon - 90.+3 Amrabat. Rozhodoval: Collum (Škót.)