Hamšíkov Neapol zakopol s nováčikom, Miláno vydrelo bod v Bologni

NETKY.SK • 26 September 2013, 08:48 • 2 min

RÍM - Futbalisti SSC Neapol nečakane zakopli v 5. kole talianskej Serie A, keď v stredajšom zápase na domácom trávniku uhrali s nováčikom zo Sassuola iba remízu 1:1.

Domácich poslal do vedenia v 15. minúte Blerim Džemaili, už o päť minút ale dal výsledku konečnú podobu Simone Zaza. Slovenský reprezentačný stredopoliar Marek Hamšík odohral v drese vicemajstra celý zápas. Neapol, ktorý vyhral predošlé štyri ligové duely, tak stratil prvé body v sezóne.

Na čele tabuľky sa osamostatnil AS Rím, ktorý vyhral v Janove nad domácou Sampdoriou 2:0 a drží si tak stále stopercentnú bilanciu. O góly hostí sa v záverečnej polhodine postarali Medhi Benatia a Gervinho. Nezaváhal ani úradujúci majster Juventus Turín, ktorý triumfoval vo Verone nad Chievom 2:1.

Hráči AC Miláno hrali v Bologni nerozhodne 3:3, keď bod zachraňovali v samom závere. Minútu pred koncom riadneho hracieho času ešte viedli domáci 3:1, no v 89. minúte znížil za hostí Brazílčan Robinho a v poslednej minúte zariadil deľbu bodov obranca Ignazio Abate.