Hamšíkov Neapol jednou nohou v hlavnej súťaži Ligy majstrov

NETKY.SK • 17 August 2017, 08:37 • 2 min

BRATISLAVA - V stredajších prvých stretnutiach play-off Ligy majstrov vo futbale uspeli až na jednu výnimku domáce tímy. Tou bol úspech FC Sevilla na pôde Istanbulu Basaksehir 2:1.

V domácom prostredí si nádejnú pozíciu pred odvetou vypracoval SSC Neapol, ktorý zdolal OGC Nice 2:0. Slovenský kapitán Neapolčaov Marek Hamšík bol na ihrisku do 59. min. Zhodné triumfy 2:1 dosiahli Hapoel Beer Ševa proti NK Maribor a vďaka presnému zásahu v nadstavenom čase aj Olympiakos Pireus proti HNK Rijeka. Prakticky už viac ako jednou nohou je v skupinovej fáze LM Celtic Glasgow, ktorý nedal šancu FC Astana (5:0).

"Mali sme dobrý vstup zápasu, rýchlo sme sa ujali vedenia. Aj po úvodnom góle sme dominovali, mali sme aj šance, no trafili sme až po zmene strán. Konečný výsledok je dobrý. Akurát škoda, že sme nepridali ešte jeden gól," citovala oficiálna internetová stránka Mareka Hamšíka, ktorého v 59. minúte nahradil na ihrisku Piotr Zielinski. Pred odvetou slovenský špílmacher nabáda k ostražitosti. "Odvetný zápas bude iný. Čaká nás ťažkých 90 minút, no verím, že dotiahneme duel do úspešného konca a postúpime do skupinovej fázy Ligy majstrov," dodal Hamšík.

Futbalová Liga majstrov 2017/2018 - play-off o účasť v skupinovej fáze - prvý zápas (hrá sa na odvetu) - streda:

Majstrovská vetva:
Hapoel Beer Ševa (Izr.) - NK Maribor (Slovin.) 2:1 (2:1)
Góly: 12. Nwakaeme, 45.+ Tzedek (z pok. kopu) - 10. Tavares, rozhoduje: Eriksson (Švéd.)

Celtic Glasgow (Škót.) - FC Astana (Kaz.) 5:0 (2:0)
Góly: 43. a 60. Sinclair, 32. Postnikov (vlastný), 79. Forrest, 88. Griffiths, rozhodoval: Hategan (Rum.)

Olympiakos Pireus (Gréc.) - HNK Rijeka (Chor.) 2:1 (0:1)
Góly: 66. Odjidja-Ofoe, 90.+ Romao - 42. Heber, ČK: Zuta (Rijeka), rozhoduje: Zwayer (Nem.)

Nemajstrovská vetva:
SSC Neapol (Tal.) - OGC Nice (Fr.) 2:0 (1:0),
Góly: 13. Mertens, 70. Jorgiho (z pok. kopu), ČK: 79. Koziello, 79. Plea (obaja Nice), rozhodoval: Marciniak (Poľ.)