Hamšíkov gól pomohol Neapolu k prelomeniu negatívnej série v Serie A

NETKY.SK • 13 Apríl 2015, 07:46 • 2 min

RÍM - Futbalisti SSC Neapol zdolali v nedeľňajšom šlágri 30. kola talianskej Serie A doma Fiorentinu 3:0 a prerušili päťzápasovú sériu bez víťaznej príchute. Gólovo sa o to pričinil aj slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý po siedmich minútach od príchodu na trávnik poslal domácich do vedenia 2:0.

Skóre dôležitého stretnutia otvoril v 23. minúte Dries Mertens. Po hodine hry sa za Manola Gabbiadiniho dostal na trávnik aj Hamšík a na hernom prejave domácich to bolo poznať. V 71. minúte sa navyše zaskvel ideálnym nabehnutím na Callejonov center a ešte krajším zakončením, keď hosťujúcemu brankárovi nasadil "jasličky". Víťazstvo 3:0 zariadil v záverečnej minúte Jose Callejon.

Neapolu patrí po nedeli v tabuľke Serie A štvrtá priečka so sedembodovou stratou na AS Rím. Ten v 30. kole remizoval na pôde FC Turín 1:1. Vo večernom dueli remizovalo AC Miláno so Sampdoriou Janov 1:1.

Atalanta Bergamo - Sassuolo 2:1 (1:0)

Góly: 42. a 63. Denis (druhý z 11 m) - 59. Berardi. ČK: 81. Biava - 71. Missiroli

Lazio Rím - FC Empoli 4:0 (3:0)

Góly: 4. a 31. Klose, 44. Candreva, 53. Anderson

FC Turín - AS Rím 1:1 (0:0)

Góly: 65. Lopez - 58. Florenzi (z 11 m)

Udinese Calcio - FC Palermo 1:3 (0:2)

Góly: 81. Di Natale -15. Lazaar, 21. Rigoni, 66. Čočev

AC Miláno - Sampdoria Janov 1:1 (0:0)

Góly: 74. de Jong - 58. Soriano, 30.735 divákov