Hamšík strelil gól z jedenástky, no druhú nedal, skóroval aj Ivan

NETKY.SK • 21 December 2015, 07:57 • 2 min

RÍM - V nedeľňajšom stretnutí 17. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazil Neapol na ihrisku Atalanty Bergamo 3:1. Prvý gól zápasu strelil slovenský stredopoliar Marek Hamšík, ktorý v 52. minúte premenil pokutový kop. Ten nariadil rozhodca za hru rukou stredopoliara domácich Martena de Roona vo vápne. O ďalšie dva presné zásahy hostí sa postaral Argentínčan Gonzalo Higuain.

Kapitánovi Hamšíkovi šťastie neprialo v prvej minúte nadstaveného času, keď ďalší pokutový kop poslal meter nad bránku súpera. Skóroval aj ďalší slovenský futbalista Dávid Ivan, ktorý prispel k výhre svojej Sampdorie Janov na domácej pôde nad Palermom 2:0. Pre dvadsaťročného stredopoliara to bol prvý gól v Serii A.

V úvodnom zápase zvíťazil Juventus Turín na ihrisku Carpi 3:2, keď dva góly "Starej dámy" strelil Mario Mandžukič a jeden pridal Paul Pogba.

sumáre:

Atalanta – SSC Neapol 1:3 (0:0)

Góly: 54. Gomez – 52. HAMŠÍK (11m), 62. a 85. Higuain, ČK: 90. Paletta – 73. Jorginho

/za hostí Hamšík celé stretnutie + gól/

Fiorentina – Chievo Verona 2:0 (2:0)

Góly: 20. Kalinič, 32. Iličič

Hellas Verona – Sassuolo 1:1 (1:1)

Góly: 39. Toni – 34. Floccari

AS Rím – CFC Janov 2:0 (1:0)

Góly: 42. Florenzi, 89. Umar, ČK: 74. Džeko (Rím)

Carpi – Juventus Turín 2:3 (1:2)

Góly: 15. Borriello, 90.+2 Bonucci (vl.) – 18. a 41. Mandžukič, 50. Pogba

Frosinone – AC Miláno 2:4 (1:0)

Góly: 19. Ciofani, 83. Dionisi – 50. Abate, 55. Bacca, 77. Alex, 90.+3 Bonaventura

Sampdoria Janov – Palermo 2:0 (0:0)

Góly: 53. Soriano, 76. IVAN