Hamšík nepremenil penaltu, ale Neapol zvíťazil a si zahrá v play-off LM

NETKY.SK • 7 Máj 2014, 07:00 • 2 min

RÍM - Taliansky futbalový klub SSC Neapol získal istotu miestenky v play-off Ligy majstrov 2014/2015. Hráčom "partenopei" aj so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom k tomu dopomohla utorňajšia domáca divoká prehra Fiorentiny so zachraňujúcim sa Sassuolom 3:4. Čistým hetrikom za 20 minút sa na víťazstve hostí podieľal talentovaný 19-ročný útočník Domenico Berardi.

Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v utorkovom zápase 36. kola talianskej Serie A nad Cagliari 3:0 a poistili si tretie miesto v súťaži. Slovenský reprezentant Marek Hamšík ako kapitán domácich odohral celý zápas, v 56. minúte nepremenil pokutový kop.

Výsledok úvodného utorňajšieho stretnutia 36. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

ACF Fiorentina - US Sassuolo 3:4 (0:3)
Góly: 57. G. Rodríguez (z pok. kopu), 72. G. Rossi, 75. Cuadrado - 23., 33. a 42. Berardi (prvý z pok. kopu), 64. Sansone

SSC Neapol - Cagliari Calcio 3:0 (2:0)
Góly: 33. Mertens (z pok. kopu), 43. G. Pandev, 57. Džemaili, ČK: 54. Silvestri (Cagliari)
Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas a v 55. min nepremenil pokutový kop.