VIDEO Hamšík exportným gólom pomohol Neapolu k postupu do štvrťfinále pohára

NETKY.SK • 23 Január 2015, 07:38 • 2 min

NEAPOL - Slovenský futbalista Marek Hamšík výrazne pomohol k postupu SSC Neapol do štvrťfinále Talianskeho pohára.

Obhajca trofeje zdolal vo štvrtok v osemfinálovej dráme na domácej pôde Udinese 5:4 v penaltovom rozstrele, keď po predĺžení bol stav nerozhodný 2:2. Hamšík sa strelecky presadil v predĺžení i v rozstrele z bieleho bodu.

Neapol bol v domácom súboji favoritom, Dries Martens ale už v 4. minúte z pokutového kopu nastrelil iba brvno a po necelej hodine hry poslal hostí do vedenia Cyril Thereau. Jorginho v 65. minúte z ďalšej nariadnej penalty vyrovnal a Udinese o chvíľu neskôr prišlo o vylúčeného Silvana Widmera. Nasledovalo predĺženie, v ktorom Hamšík v 99. minúte nechytateľnou ďalekonosnou strelou spoza šestnástky poslal Neapol do vedenia 2:1.

Panagiotis Kone ale gólom o päť minút neskôr zariadil penaltový rozstrel. V ňom Hamšík svoj pokus zo štvrtej série premenil, domáci brankár Mariano Andujar v piatej zneškodnil strelu Allana a Gonzalo Higuain vzápätí presnou strelou poslal Neapol ďalej.

Neapol sa vo štvrťfinále stretne s Interom Miláno, ďalšie dvojice tvoria AC Miláno - Lazio Rím, Parma - Juventus Turín a AS Rím - Fiorentina.

Taliansky pohár - osemfinále:
SSC Neapol – Udinese Calcio 2:2 (1:1, 0:0) pp, 5:4 na 11m
Góly: 65. Jorginho (z 11m), 99. HAMŠÍK – 58. Thereau, 104. Kone, ČK: 68. Widmer (Udinese)