Hamšík dvakrát asistoval pri výhre Neapola, Juventus prehral

NETKY.SK • 9 Máj 2016, 08:02 • 2 min

RÍM - Futbalisti SSC Neapol si udržali druhé miesto v tabuľke Serie A, ktoré zaručuje priamy postup do skupinovej fázy budúcej sezóny Ligy majstrov. V predposlednom 37. kole vyhrali na ihrisku FC Turín 2:1, pri oboch góloch hostí v prvom polčase asistoval slovenský stredopoliar Marek Hamšík.

AS Rím ešte môže Neapolu druhé miesto uchmatnúť, momentálne zaostáva o dva body. V nedeľu vyhral doma nad Chievom hladko 3:0. Útočník Francesco Totti nastúpil ako striedajúci hráč v domácom drese v 59. minúte na svoj jubilejný 600. zápas v talianskej lige. Iba na lavičke AS presedel celý zápas slovenský obranca Norbert Gyömbér.

Už istý majster Juventus Turín prehral na pôde posledného Hellasu Verona 1:2.

Sassuolo zvíťazilo na pôde Frosinone tesne 1:0 a poskočilo na šiestu priečku tabuľky. Domáci tím ostal na predposlednom mieste a definitívne zostúpil do Serie B. Jedno kolo pred koncom súťaže má na konte 31 bodov a na záchranu stráca nedostihnuteľných päť. Prehru zaznamenali aj hráči osemnásteho Carpi, ktorí na vlastnom štadióne podľahli Laziu Rím 1:3. Smoliarom zápasu bol domáci útočník Jerry Uche Mbakogu, ktorý síce strelil jeden gól, no predtým nepremenil dve jedenástky. Carpi sa v poslednom kole na diaľku pobije o záchranu so sedemnástym Palermom. To v nedeľu remizovalo s Fiorentinou 0:0 a na konte má o jeden bod viac.

V mestskom derby zvíťazil Janov CFC na pôde Sampdorie 3:0. V drese domácich presedeli zápas na lavičke náhradníkov slovenskí futbalisti Dávid Ivan a Milan Škriniar.

Serie A - 37. kolo:

AS Rím – Chievo Verona 3:0 (2:0)

Góly: 18. Nainggolan, 39. Rüdiger, 85. Pjanič

Atalanta Bergamo - Udinese 1:1 (1:1)

Góly: 19. Bellini (z 11m) - 10. Zapata

Carpi - Lazio Rím 1:3 (0:2)

Góly: 84. Mbakogu - 23. Biševac, 32. Candreva, 73. Klose, ČK: 83. Biglia, 90. Dordevič

Fiorentina - Palermo 0:0

Frosinone - Sassuolo 0:1 (0:0)

Gól: 85. Politano

Sampdoria Janov - Janov CFC 0:3 (0:2)

Góly: 3. Pavoletti, 26. a 74. Suso

Hellas Verona – Juventus Turín 2:1 (1:0)

Góly: 44. Toni (z 11m), 55. Viviani - 90.+4 Dybala (z 11m), ČK: 90.+2 Alex Sandro (Juventus)

FC Turín – SSC Neapol 1:2 (0:2)

Góly: 66. Peres – 13. Higuain, 20. Callejon, ČK: 90.+2 Vives (Turín)