Hamšík asistoval pri výhre Neapola, na čele Inter

NETKY.SK • 23 November 2015, 07:58 • 2 min

RÍM - Futbalisti SSC Neapol pokračujú v úspešnej sérii. V nedeľu triumfovali v 13. kole talianskej ligy na ihrisku Hellasu Verona 2:0 a šnúru bez prehry vo všetkých súťažiach natiahli už na šestnásť zápasov.

Slovenský kapitán hostí Marek Hamšík hral do 78. minúty a asistoval pri prvom góle svojho tímu - v 67. minúte sa po jeho prihrávke presadil prízemnou strelou zvnútra šestnástky Lorenzo Insigne. Triumf hostí spečatil o šesť minút neskôr Gonzalo Higuain a Neapol je v tabuľke Serie A na druhej priečke.

Šancu predstihnúť Neapol nevyužila Fiorentina, ktorá doma iba remizovala s Empoli 2:2. Aspoň bod pre domácich ratoval striedajúci Chorvát Nikola Kalinič, ktorý po zmene strán dvoma presnými zásahmi zmazal manko z prvého polčasu.

Po víkende sa dostal na čelo tabuľky Inter Miláno, ktorý si poradil s Frosinone poľahky 4:0.

FC Janov – US Sassuolo 2:1 (0:0)

Gól: 51. Rincon, 90.+5 Pavoletti - 90.+4 Acerbi, ČK: 42. Perotti – 42. D. Berardi

Lazio Rím – US Palermo 1:1 (0:1)

Góly: 70. Candreva (z 11m) – 21. Goldaniga

Udinese Calcio – Sampdoria Janov 1:0 (1:0)

Gól: 35. Badu, ČK: 90.+1 Zukanovič (Sampdoria)

Inter Miláno - Frosinone 4:0 (1:0)

Góly: 29. Biabiany, 53. Icardi, 87. Murillo, 90.+2 Brožovič