Hamšík gólom z pokutového kopu prispel k triumfu Neapola v Cesene

NETKY.SK • 27 September 2010, 07:28 • 2 min

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík v 5. kole talianskej Serie A gólom z pokutového kopu prispel k triumfu SSC Neapol na pôde Ceseny 4:1. Tím spod Vezuvu prehrával od 48. minúty po presnom zásahu Parola, no v záverečnej dvadsaťminútovke sa hosťom podarilo dokonale otočiť nepriaznivý vývoj.
      Argentínčan Ezequiel Lavezzi najskôr vyrovnal, Hamšík v 81. minúte strelou zo značky bieleho bodu strhol vedenie na stranu Neapola a víťazstvo zverencov trénera Waltera Mazzarriho spečatil v závere dvomi gólmi po rýchlych kontrách Uruguajčan Edinson Cavani. Hamšík, ktorý skóroval aj v dueli 3. kola najvyššej talianskej súťaže na pôde Sampdorie Janov, odohral proti Cesene celý zápas.
      Prvý bod v sezóne získalo Udinese po bezgólovej remíze na ihrisku Sampdorie. Lazia Rím triumfovalo na pôde Chieva Verona 1:0 a v tabuľke sa dostalo na druhé miesto o skóre za úradujúceho majstra milánsky Inter. V nevýrazných výkonoch pokračujú hráči Palerma. Sicílčania remizovali na domácom štadióne s Lecce 2:2, keď bod zachraňoval v poslednej minúte Maccarone. Vo večernom stretnutí zvíťazil Juventus Turín nad Cagliari 4:2, hetrikom sa blysol srbský reprezentant Miloš Krasič.

Palermo - US Lecce 2:2 (0:1)
                                                                           Góly: 53. Pinilla, 90. Maccarone - 8. Giacomazzi, 46. Corvia, ČK: 81. Giacomazzi
                                                                           Sampdoria Janov - Udinese Calcio 0:0
                                                                           Juventus Turín - Cagliari 4:2 (2:1)
                                                                           Góly: 13., 34. a 70. Krasič, 57. Bonucci - 20. a 81. Matri