Halák exceloval proti bývalému tímu, Chára 0+2, Meszároš gólový - výsledky

NETKY.SK • 11 Marec 2011, 08:25 • 2 min

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák priviedol St. Louis Blues v nočnom zápase NHL proti jeho bývalým spoluhráčom z Montrealu k výhre 4:1. Halák získal druhý triumf po návrate po zranení ruky, keď kryl 27 striel korčuliarov Canadiens. Vypredané Scottrade Center bolo svedkom prvej konfrontácie Haláka s Habs od šokujúcej letnej výmeny a domáci hrdina opäť dokázal svoje kvality. "Bol to pre mňa emotívny zápas. V Montreale som strávil pár rokov a najmä v minulej sezóne sme sa v play off dostali ďaleko. Veľmi som si to vtedy užil. Ale St. Louis je môj nový domov a som tu šťastný. Počas zápasu sa sústredíte iba na hru a nemyslíte na kamarátov na druhej strane," povedal po súboji bratislavský rodák, ktorý si vyslúžil ocenenie prvej hviezdy zápasu.Súboj Boston - Buffalo (3:4 pp) bol aj konfrontáciou dvoch slovenských obrancov Zdena Cháru na domácej, resp. Andreja Sekeru na strane hostí. Bodovo sa viac darilo kapitánovi Bruins, ktorý si zapísal dva body za 22., resp. 23. asistenciu v ročníku, ale z ľadu schádzal spokojnejší Sekera po výhre v predĺžení. Tú zabezpečil v extračase Brad Boyes a Sabres sa posunuli na siedme miesto Východnej konferencie, zatiaľ čo Boston prehral tretíkrát po sebe.Šiesty gól v sezóne strelil obranca Andrej Meszároš z Philadelphie, ktorá vyhrala na ľade Toronta 3:2. Meszároš sa presadil v 5-minútovej presilovke po škaredom zákroku Mika Komisareka na Daniela Carcilla, ktorého zozadu kroščekoval na mantinel.