Halák asistoval pri víťazstve St. Louis, Kopecký 0+1, Čajkovský do juniorky

NETKY.SK • 28 September 2011, 17:35 • 2 min

Slovenský brankár Jaroslav Halák prispel v noci na stredu 17 úspešnými zákrokmi a jednou asistenciou k víťazstvu St. Louis nad Minnesotou 4:3 v jednom zo šiestich prípravných zápasov zámorskej hokejovej NHL. Asistenciu zaznamenal aj útočník Tomáš Kopecký, jeho Florida však nakoniec podľahla Dallasu 3:4 po predĺžení.
Halák asistoval v druhej tretine, keď švédsky útočník Patrik Berglund znížil stav na 2:3 z pohľadu hostí a naštartoval tak bluesmanov k obratu. Kopecký si okrem asistencie odsedel na trestnej lavici tri menšie tresty. Rez kádrom Los Angeles sa dotkol aj obrancu Michala Čajkovského, ktorý zamieril do juniorského tímu "kráľov".

výsledky: Florida - Dallas 3:4 pp (za domácich Kopecký 0+1), Ottawa - Toronto 3:5, Los Angeles - Pittsburgh 2:3 pp a sn, Minnesota - St. Louis 3:4 (za hostí odchytal celý zápas Halák, zaznamenal 17 úspešných zákrokov a jednu asistenciu), Calgary - NY Islanders 2:0, Edmonton - Phoenix 3:2