Guay víťazom zjazdu na lyžiach v Kvitfjelli

NETKY.SK • 1 Marec 2014, 13:34 • 2 min

KVITFJELL - Svetový pohár v alpskom lyžovaní - zjazd mužov v Kvitfjelli.

Erik Guay ovládol sobotňajší zjazd Svetového pohára alpských lyžiarov v nórskom Kvitfjelli. Na zjazdovke Olympiabakken, kde sa bojovalo o medaily počas ZOH 1994, zvíťazil Kanaďan s náskokom 35 stotín sekundy pred Francúzom Johanom Clareyom. Tretí skončil na trati s mäkkým snehom Rakúšan Matthias Mayer. Olympijský šampión zo Soči 2014 Mayer zaostal o 57 stotín sekundy. Už istý víťaz malého glóbusu za sezónne hodnotenie v zjazde Nór Aksel Lund Svindal obsadil 6. miesto. Hneď za ním skončil Američan Bode Miller. Svindal sa vďaka 40 bodom dostal na čelo celkového hodnotenia Svetového pohára pred svojho najväčšieho rivala Rakúšana Marcela Hirschera, ktorý zjazdy nejazdí. Tretí je Francúz Alexis Pinturault.

"Mám náskok 27 bodov, ale je to veľmi málo. Marcel Hirscher je príliš dobrý na to, aby som to udržal do konca," cituje Svindala server ORF. "Pred sezónou som mal cieľ získať malé glóbusy v rýchlostných disciplínach. Po zjazdárskom by som mohol mať aj ten zo super G. Ak sa mi to podarí, aspoň tým zastriem sklamanie, keď nevybojujem veľký glóbus," zamyslel sa Svindal.

Tridsaťdvaročný skúsený Kanaďan Guay sa po piaty raz v kariére stal víťazom niektorého z podujatí Svetového pohára, z toho tretí raz v zjazde. Teraz v Nórsku nadviazal majster sveta z roku 2011 na svoj decembrový triumf v tejto kráľovskej disciplíne z talianskej Val Gardeny. Vďaka aktuálnemu víťazstvu sa posunul na tretie miesto v hodnotení zjazdu vo Svetovom pohári. "Trať bola najmä v strednej časti dosť mäkká. Ďakujem teda svojím servismenom za výbornú prípravu lyží. Som šťastný, že to tak výborne vyšlo a zvíťazil som," povedal Guay pre svetové agentúry.

Výsledky - SP v alpskom lyžovaní:
Zjazd mužov: 1. Erik Guay (Kan.) 1:22,17 min, 2. Johan Clarey (Fr.) +0,35 s, 3. Matthias Mayer (Rak.) +0,57, 4. Travis Ganong (USA) +0,62, 5. Kjetil Jansrud (Nór.) +0,63, 6. Aksel Lund Svindal (Nór.) a Silvan Zurbriggen (Švaj.) +0,65