Good Angels zvíťazili nad Schiom 67:57, rozhodla druhá štvrtina

NETKY.SK • 6 December 2013, 10:09 • 2 min

SCHIO - Basketbalistky slovenského šampióna Good Angels Košice zvíťazili vo štvrtok vo svojom štvrtom vystúpení Európskej ligy 2013/2014 na palubovke talianskeho klubu Beretta Famila Schio 67:57 a v A-skupine zaznamenali tretí triumf. Košičankám vyšla druhá desaťminútovka, v ktorej svojho súpera prestrieľali o deväť bodov 18:9.

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia v stredu 18. decembra o 18.00 h v Steel aréne proti francúzskemu tímu Tango Bourges Basket.

A-skupina Euroligy žien:
Beretta Famila Schio - Good Angels Košice 57:67 (23:32)
Najviac bodov Schio: Macchiová 20, Godinová 11, Masciadriová 7. Zostava a body GA Košice: Piersonová 18, Abdiová 17, Leučenková 8, Bojovičová 7, Kupčíková 5 (Mathiesová 6, Krivačevičová 4, Bálintová 2, Pindrochová 0), TH: 23/21 - 18/16, trojky: 4:1, fauly: 16:25, 5 faulov: Macchiová (Schio).

O prvé dva body Košičaniek sa postarala Abdiová, ktorá v 2. minúte zrovnala na 2:2. Domáce hráčky kontrovali dvomi bodmi Godinovej a trojkou Masciadriovej (7:2). V 4. minúte po ďalšej trojke Macchiovej, ku ktorej sa pridala dvoma premenenými šestkami Ressová, už svietil na ukazovateli skóre stav 12:4. Hostkám sa do tých chvíľ nedarilo v zakončení a až v 7. minúte korigovali na 10:12, keď najprv Mathiesová zaznamenala štyri body a po nej ďalšie dva Krivačevičová. Po oddychovom čase domáceho tímu zrovnala Piersonová a rovnaká hráčka upravila v 10. minúte aj na 14:14. V 12. minúte domáce hráčky znova vyhrávali o dva body, Good Angels však zaznamenali šestnásťbodovú šnúru a v 18. minúte kapitánka Kupčíková upravila už na 30:16 v prospech svojho tímu. Schiu pri agresívnej hre súpera odišla streľba, do polčasu Macchiová korigovala na 23:32, keď v záverečnej minúte prvého polčasu premenila všetkých päť trestných hodov.

Dvojciferné vedenie prinavrátila zverenkám Maroša Kováčika v 21. minúte Abdiová, ktorá presne namierila spoza trojkového oblúka (23:35). Taliansky tím odpovedal o dve minúty neskôr dvomi trojkami Macchiovej a Sottanovej (29:35), ale Leučenková v 25. minúte upravila na 29:41. Zápas ako na hojdačke pokračoval aj v ďalších minútach, potom ako Masciadriová znížila na rozdiel ôsmich bodov (35:43) si hosťujúci tréner vzal oddychový čas. Po ňom zvýšila šance na úspech Good Angels Abdiová, ktorá upravila na 35:45 i 37:47. Tá istá hráčka upravila v 31. minúte aj na 51:40 z pohľadu hosťujúceho družstva, no Macchiová s Ressovou korigovali na 44:51 a domáce boli späť v hre. Abdiová na začiatku 34. minúty znova skórovala (44:53) a hostky boli znova bližšie k zápasovému triumfu. Záver duelu napokon zvládli hráčky Good Angels a zvíťazili o desať bodov 67:57.

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels: "Vládne veľká spokojnosť, pretože sme získali cenné víťazstvo. Prispela k tomu najmä naša defenzíva po zlom začiatku, keď sme inkasovali sedem bodov a z toho dve extrémne ťažké strely. Potom sme domáci tím k ničomu nepustili a šnúra 16:0 v druhej štvrtine rozhodla o celom priebehu. Napriek katastrofálnemu rozhodovaniu sme držali výsledok taktickou hrou až do konca. Keď si zoberiem, že sme do doby piatich minút pred koncom duelu hádzali dva trestné hody a domáce hráčky dvadsať, tak klobúk dole pred výkonom celého družstva."