Good Angels zdolali Galatasaray o jeden bod

NETKY.SK • 13 November 2014, 07:36 • 2 min

ISTANBUL - Basketbalistky Good Angels Košice vo svojom druhom vystúpení v A-skupine novej sezóny prestížnej Euroligy dosiahli prvé víťazstvo.

Po domácej prehre s Wislou Krakov (55:68) zvíťazili zverenky Maroša Kováčika v stredu na palubovke tureckého obhajcu trofeje Galatasaray Istanbul 68:67 (33:34). O víťazstve Košičaniek rozhodla v dramatickej koncovke trojkou 5 sekúnd pred koncom kapitánka Zuzana Žirková. Najbližší euroligový zápas čaká na košické basketbalistky 19. novembra na domácej palubovke v Steel Aréne s francúzskym majstrom Basket Lattes Montpellier Agglomération.

A-skupina EL žien - streda - výsledok:
Galatasaray Istanbul (Tur.) - Good Angels Košice (SR) 67:68 (22:16, 12:17, 20:14, 13:21)
Najviac bodov - Galatasaray: Yilmazová 19, Dubljevičová 14, Martínezová 13
Zostava a body Košíc: Phillipsová 20, Krivačevičová 9, Jonesová 8, Žirková 6, Kiššová 2 (Bärová 8, Zietarová 7, Hruščáková 6, Fikielová 2, Bálintová 0)
TH: 23/17 - 8/4, fauly: 17 - 22, trojky: 4 - 6

Domáce hráčky boli od začiatku vo vedení najmä zásluhou presnej streľby spoza oblúka (3 trojky v I. štvrtine) a lepšieho doskakovania pod oboma košmi. Náskok tureckého tímu bol v 12. min už desaťbodový (26:16). Potom Košičanky zlepšili defenzívu, v útoku sa chytila najmä Phillipsová a dravými prienikmi sa prezentovala Zietarová. Do kabín išli 11-násobné majsterky Slovenska iba s jednobodovým mankom (33:34). Na začiatku tretej štvrtine sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú, ale v jej závere hráčky tureckého tímu opäť „odišli“ na rozdiel 7 bodov (54:47).

Necelé štyri minúty pred koncom bol domáci náskok 6-bodový (61:55), ale stále sa dal tušiť dramatický záver. Minútu a pol pred koncom štvrtej štvrtiny znížila Krivačevičová z pohľadu Good Angels na 63:66 a vzápätí doskočila loptu. Tá istá hráčka 20 sekúnd pred koncom dosiahla ďalšie 2 body a domáci náskok sa "scvrkol" na 1 bod (66:65). Záver zvládli Košičanky ako z veľkej knihy. Najprv Žirková 5 sekúnd pred koncom z ťažkej situácie po driblingu trojkou dostala Good Angels do vedenia (68:67) a potom v obrane Zietarová zblokovala Martínezovú a nedovolila jej preklopiť víťazstvo na tureckú stranu.

Hlas (zdroj: RTVS):
Daniel Jendrichovský (generálny manažér Good Angels Košice): "Som veľmi šťastný, že po domácej prehre s Krakovom sme dokázali uspieť na veľmi horúcej tureckej pôde. Každá hráčka dnes prispela k víťazstvu napriek tomu, že v obrane sme nehrali to, čo sme si povedali pred zápasom. A že rozhodujúcu strelu trafila Zuzka Žirková? To je ona. Je to hráčka veľkých striel. Mala problémy s tureckou obranou, ale pri poslednom time-oute sme jej hovorili - teraz to trafíš a ona to naozaj trafila."

Ďalšie stredajšie zápasy v A-skupine:
Wisla Can-Pack Krakov (Poľ., tréner Štefan Svitek) - Dinamo Kursk (Rus.) 77:62 (14:20, 18:19, 20:11, 25:12)
Basket Lattes Montpellier (Fr.) - UMMC Jekaterinburg (Rus.) 58:74 (16:20, 15:22, 15:18, 12:14)