Good Angels prehrali v Bourges, kde odštartujú play off

NETKY.SK • 27 Február 2014, 08:14 • 2 min

BOURGES - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom záverečnom vystúpení základnej časti Európskej ligy na palubovke francúzskeho Tango Bourges Basket 57:69. V A-skupine obsadili 4. miesto a nezískali výhodu domáceho prostredia do vyraďovacej fázy EL o postup do Final Eight.

Zverenky Maroša Kováčika odštartujú súboje play off v utorok 11. marca práve na palubovke Bourges Basket. Odveta je na programe v piatok 14. marca, prípadný tretí duel v stredu 19. marca opäť v Bourges.

A-skupina Euroligy žien:

Tango Bourges Basket - Good Angels Košice 69:57 (46:32)

Najviac bodov Bourges: Toloová 17, Miyemová a Salagnacová po 12, Tchatchouangová 10 - zostava a body GA Košice: Perkinsová 10, Abdiová 6, Hruščáková 6, Kizerová 5, Bojovičová 5 (Krivačevičová 17, Žirková 4, Bálintová a Zietarová po 2), TH: 21/17 - 14/9, trojky: 6:2, fauly: 17:19, 5 faulov: Kizerová (Košice).

Good Angels vďaka košom Hruščákovej a Abdiovej vyhrávali v úvode stretnutia 2:0 i 4:2. Potom sa však blysla predovšetkým dvomi trojkami domáca Tchatchouangová a v 4. minúte upravila na 10:4. V 6. minúte už desaťnásobný slovenský šampión prehrával o osem bodov a až o minútu neskôr korigovala na 8:14 Krivačevičová. V 8. minúte Miyemová zariadila dvomi premenenými šestkami vedenie domáceho družstva 18:8 a úvodnú desaťminútovku Bourges vyhral 22:15. V 11. minúte po dvojbodovom zásahu Toloovej svietil na ukazovateli skóre stav 26:15, ale Kizerová o dve minúty neskôr korigovala na 22:26 z pohľadu hostiek. Bálintovej dva body v 14. minúte znamenali už iba štvorbodové manko (28:24), ale do konca prvého polčasu sa výraznejšie bodovo presadili domáce hráčky. Miyemová v 15. minúte najprv upravila na 31:24, po nej o dve minúty neskôr Salagnacová zvýšila už na 36:26 a polčasový rezultát zabezpečila presná ruka Toloovej - 46:32.

Druhé dejstvo začali lepšie domáce hráčky a v 23. minúte po jednom premenenom trestnom hode Ndongueová zvýšila vedenie už na rozdiel sedemnástich bodov - 49:32. "Anjelky" neskladali zbrane a od 27. do 29. minúty zaznamenali šesťbodovú šnúru, na jej konci bola Bojovičová - 52:42. Do záverečnej desaťminútovky zverenky trénera Maroša Kováčika vchádzali ešte z iskierkou nádeje, ktorú však v 33. minúte chcela uhasiť trojkou Joensová a po nej dvomi bodmi i Toloová - 57:42. Rovnakou mincou však odpovedali Bojovičová s Hruščákovou (57:47). V 35. minúte však Toloová zvýšila na rozdiel trinástich bodov (2+1 b) a po nej Miyemová upravila na 62:47. Domáci tím si už v závere postrážil víťazstvo - 69:57.

Hlasy

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels Košice: "Odohrali sme zlú prvú štvrtinu a potom dobrých 27 minút z našej strany. Na začiatku sme podľahli informácii, že aj bez ohľadu na výsledok bude Bourges súperom Good Angels v play off. Nepriateľské prostredie, ktorú tu panovalo, nás donútilo robiť zbytočné chyby. Domáci tím mal štrnásť šestiek v prvej štvrtine a urobil si desaťbodový náskok. Zápas potom kolísal medzi pätnástimi a desiatimi bodmi."