6. aug. 2020Jozefína
Ani Tatarov gól a asistencia nestačili Montrealu na víťazstvo proti Floride.
30.12.2019 08:12 Šport
Gólové hody Tatara pokračujú, Boston začína opäť vyhrávať

USA/KANADA - Až v piatich z desiatich zápasov nočnej NHL mal zastúpenie slovenský hokej. Bodovo sa najviac darilo už tradične Tomášovi Tatarovi. Boston nastúpil doma s kapitánom Zdenom Chárom. Druhý zápas sezóny odohral aj Christián Jaroš.

Prestrelka na Floride

Útočník Montrealu sa predviedol gólom a asistenciou, ale jeho tím prehral v "divokom" súboji na ľade Floridy 5:6. Tatar celkovo odohral takmer 19 minút smbilanciou 1 gól, 1 asistencia, 4 strely, 3 "hity" a 1 mínusový bod. Najzaujímavejší zápas nedele sa hral práve za účasti Tatara v Sunrise na Floride, kde domáci viedli nad hráčmi Montrealu 2:0. Neskôr prehrávali 2:3, ale nakoniec zvíťazili 6:5. Veľký podiel mal na tom útočník Jonathan Huberdeau, autor dvoch gólov a dvoch asistencií. Podľa oficiálneho webu NHL mal 26-ročný krídelník v hľadisku až 160 kamarátov a rodinných príslušníkov a chcel sa pred nimi predviesť.

Bruins s tretím víťazstvom v rade
Boston doma zdolal Buffalo 3:2 a bol pri tom aj Zdeno Chára. Kapitán Bruins mal druhý najvyšší čas strávený na ľade spomedzi domácich, počas takmer 23 minút si zapísal 1 bodyček a 4 zablokované strely.

Famózny obrat Dallasu
Sekera odohral v drese Dallasu 14:38 min s bilanciou 1 asistencia, 1 zablokovaná strela, 2 plusové body. Stars predviedli na ľade Arizony parádny obrat. Po dvoch tretinách prehrával 0:2, ale štyrmi gólmi v záverečnej dvadsaťminútovke sa nasmeroval za dvoma bodmi. Sekera prvýkrát asistoval pri vyrovnávajúcom góle Alexandra Radulova na 2:2 z 51. min, neskôr v 59. min pomohol Mattiasovi Janmarkovi ku gólu do prázdnej bránky na konečných 4:2 pre Stars. Pre skúseného 33-ročného slovenského obrancu to boli štvrtá a piata asistencia v tohtoročnej sezóne. Celkovo má počas 15 sezón v NHL na konte 241 kanadských bodov.

Draftová jednotka rozhodla zápas
Iba druhý zápas v tejto sezóne NHL odohral v drese Ottawy ďalší reprezentačný obranca Christián Jaroš. V súboji proti New Jersey nedostal veľa priestoru na ľade, no Senators prehrali napokon 3:4 po predĺžení. Jaroš absolvoval 7:53 min s dvoma bodyčekmi, dvoma zablokovanými strelami a jedným plusovým bodom. O triumfe Devils rozhodol prvým gólom v predĺžení v kariére iba 18-ročný útočník a zároveň tohtoročná draftová jednotka Jack Hughes.

Tatar stále najproduktívnejší Slovák
Súčasným lídrom Slovákov v NHL je jednoznačne Tomáš Tatar. V aktuálnej sezóne dosiahol už 35 bodov za 16 gólov a 19 asistencií. To všetko stihol v 39 zápasoch a reálne útočí na svoju najlepšiu sezónu v kariére (vlani nazbieral v 80 zápasoch 58 bodov). Dvadsaťdeväťročný krídelník bodoval v treťom zápase za sebou (3+2) a stále je najproduktívnejší hráč Canadiens v tomto súťažnom ročníku.

Nočné zápasy NHL:

Boston - Buffalo 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Zdeno Chára (Boston) odohral 22:55 min, 1 "hit", 4 zablokované strely

Ottawa - New Jersey 3:4 po predĺžení (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 7:53 min, 2 "hity", 2 zablokované strely, 1 plusový bod

Florida - Montreal 6:5 (2:1, 3:2, 1:2)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 18:52 min, 1 gól, 1 asistencia, 4 strely, 3 "hity", 1 mínusový bod

Tampa Bay - Detroit 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17:22 min, 3 strely, 2 "hity", 1 zablokovaná strela

Arizona - Dallas 2:4 (2:0, 0:0, 0:4)
Andrej Sekera (Dallas) odohral 14:38 min, 2 asistencie, 1 zablokovaná strela, 2 plusové body

Calgary - Vancouver 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
Columbus - Chicago 2:3 po sam. nájazdoch (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0, 0:1)
St. Louis - Winnipeg 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Minnesota - New York Islanders 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Anaheim - Philadelphia 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Zdroj: SITA/netky Lukáš Čief