Golden State vyrovnalo sériu so San Antoniom

NETKY.SK • 13 Máj 2013, 08:06 • 2 min

OAKLAND - Basketbalisti Golden State zvíťazili v nedeľňajšom zápase semifinále Západnej konferencie NBA nad San Antoniom 97:87 po predĺžení a vyrovnali sériu na 2:2.

Nováčik Harrison Barnes dosiahol 26 bodov a 10 doskokov, Jarrett Jack pridal ako hráč z lavičky 24 bodov. Jeden z najlepších výkonov kariéry podal Stephen Curry (22 bodov), ktorý hral napriek zdravotným ťažkostiam. Golden State sa podarilo vymazať v poslednej štvrtine osembodový deficit súpera. Hosťujúcim Spurs predĺženie vôbec nevyšlo, domáci im odskočili pred 19 596 v žltých tričkách oblečenými divákmi sériou deviatich bodov a potom už do konca súboj kontrolovali. Piaty zápas sa hrá v utorok v San Antoniu.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia 2. kola play-off zámorskej basketbalovej NBA (hrá sa na 4 víťazstvá):
ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Semifinále:
Golden State - San Antonio 97:87 po predĺžení (19:26, 18:19, 23:17, 24:22 - 13:3) - stav série: 2:2