Gelle vo finále K1 na 1000 m siedmy, dvojkajak Vlček, Tarr deviaty

NETKY.SK • 31 August 2013, 17:18 • 2 min

DUISBURG - Zadák Tarr pred štartom v kútiku duše sníval o medaile.

Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle obsadil v A-finále K1 na 1000 m na MS v Duisburgu siedme miesto. Zo zisku zlata sa tešil domáci Nemec Max Hoff. Dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr skončil vo finále K2 na poslednej deviatej priečke, aj v tejto disciplíne patrí titul nemeckým vodákom Maxovi Rendschmidtovi a Marcusovi Grossovi.

Gelle už postup do finále singla považoval za úspech, so siedmou priečkou bol po dojazde do cieľa spokojný. "Boli to neskutočne ťažké preteky. Už tomu nasvedčoval vietor na štarte, ktorý fúkal z opačnej strany. Vo výhode boli dráhy číslo 8 a 9, ktoré boli predsa len trochu kryté. Snažil som sa držať kontakt s prvými dvomi kajakármi. Dán Poulsen nasadil vo vedľajšej dráhe veľmi vysoké traťové tempo, usiloval som sa ho udržať. Po silných nárazoch vetra som cítil veľkú bolesť, no v druhej polovici trate sa mi podarilo vystupňovať tempo a napokon som predbehol dvoch súperov, čo si cením. S týmito MS musím vysloviť veľkú spokojnosť bez ohľadu na to, ako dopadne nedeľňajšia päťstovka. Podarilo sa mi postúpiť dvakrát do finále, s čím som vôbec nepočítal. Nemám sa za čo hanbiť, ani si nemám čo vyčítať," povedal člen Dukly Trenčín.

Vlček po deviatom mieste dvojkajaka netajil sklamanie. "Zaplatili sme zrejme nováčikovskú daň. Na štarte sa mi vyšmyklo pádlo, čo sa mi ešte nikdy nestalo, bola to smola. Nesedel nám ani protivietor. Postupne sme sa síce rozbehli, ale v závere nám chýbali sily. Dráhy bližšie pri tribúne boli výhodnejšie, no na to sa nevyhovárame. Reálne sme mali na 4.-5. miesto, keby nám to sadlo aspoň tak ako v rozjazde a semifinále," povedal "háčik" slovenskej kádvojky.

Zadák Tarr pred štartom v kútiku duše sníval o medaile. "Cítil som sa dobre a veril som si aj na bronz. Pri rozjazdení som mal na vode pocit, že loď ide dobre. Nevedel som, čo sa stalo Erikovi na štarte. Snažil som sa nespomaliť, no hneď sme dostali jednu celú loď, stratili sme dve-tri sekundy a manko sa nám už nepodarilo dohnať. Nevešiame však hlavy a na päťstovke sa pokúsime napraviť si chuť."

výsledky finále na 1000 m:
K1: 1. Max Hoff (Nem.) 3:44,210, 2. Ken Wallace (Austr.) 3:44,652, 3. Bence Bombvári (Maď.) 3:44,680...7. Peter GELLE (SR) 3:49,381
K2: 1. Max Rendschmidt, Max Gross (Nem.) 3:22,321, 2. Pavel Medvedev, Oleg Jureňa (Biel.) 3:23,002, 3. Rudolf Dombi, Róland Kokény (Maď.) 3:23,021...9. Erik VLČEK, Juraj TARR (SR) 3:27,18