Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. feb. 2023Tatiana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
01.02.2013 08:13 Politika
Galko bude nákup za 16,4 milióna eur vysvetľovať trestným orgánom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.02.2013 08:13 Politika

Galko bude nákup za 16,4 milióna eur vysvetľovať trestným orgánomGalko bude nákup za 16,4 milióna eur vysvetľovať trestným orgánom - Politika Exminister Galko bude nákup za 16,4 milióna eur vysvetľovať orgánom činným v trestnom konaní. Minulý týždeň súčasné vedenie ministerstva obrany upozornilo, že má v skladoch súčia


Exminister Galko bude nákup za 16,4 milióna eur vysvetľovať orgánom činným v trestnom konaní. Minulý týždeň súčasné vedenie ministerstva obrany upozornilo, že má v skladoch súčiastky na vrtuľníky leteckej záchrannej a pátracej služby, ktorým v novembri tohto roku uplynie záručná doba a sú nepotrebné. 

„V skladoch máme súčiastky za 500 miliónov korún v starej mene a ja neviem, čo s týmito súčiastkami máme robiť,“ uviedol Martin Glváč. Šéf rezortu obrany Martin Glváč zároveň poukázal na to, že nákup bol nielen zbytočný, ale na súčiastky boli dojednané nevýhodnejšie záručné lehoty. Ľubomír Galko dodnes nevysvetlil účelnosť tohto nákupu. 

Minister obrany preto položil exministrovi obrany nasledujúcich 7 otázok, aby na ne odpovedal a dal vysvetlenie daňovým poplatníkom. 

1. Pán Galko, čo mám robiť so zbytočnými sadami súčiastok za 16, 4 milióna na 4 vrtuľníky, zakúpených za vašej éry? 
2. Prečo ste záručnú dobu na súčiastky prehodnotili a dojednali nevýhodnejšie než bola vyrokovaná? 
3. Prečo ste v rozpočte nenaplánovali výdavky na inštaláciu súčiastok, a teda aj ich využitie? Kedy ste ich chceli použiť? Po uplynutí záručnej doby? 
4. Považujete nákup 4 sád súčiastok na vrtuľníky leteckej pátracej a záchrannej služby za hospodárne využité peniaze daňových poplatníkov? 
5. Akú zodpovednosť vyvodíte za chybné rozhodnutie, ktoré stálo daňových poplatníkov 500 miliónov v starej mene? 
6. Vysvetlite, prečo za tieto nepotrebné súčiastky v hodnote 16,4 miliónov eur, musím za vás zaplatiť 8 miliónov eur. Prečo ste to nezaplatili vy, keď ste si to objednali? 
7. V prípade, že by ste nenakúpili zbytočné súčiastky, podľa vedenia Leteckých opravovní Trenčín by zamestnanci tohto podniku mali prácu na 5 rokov. Po vašom nákupe súčiastok za 16, 4 milióna eur, ľudia prácu nemajú a ministerstvo obrany musí pre záchranu podniku presunúť ďalšie peniaze zo svojho rozpočtu. Považujete v tomto kontexte vaše rozhodnutie za správne a hospodárne nakladanie s peniazmi daňových poplatníkov? 

K nákupu zbytočných súčiastok sa na Galkovu adresu v januári nelichotivo vyjadril predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Jaroslav Baška, ktorý uviedol: „Za toto by mal Galka a jeho podriadených, mimochodom niektorí sú stále na MO SR vo vysokých funkciách aj v súčasnosti, trestne odstíhať!“ Popredseda SaS zodpovednosť za svoje rozhodnutie doteraz nevyvodil. „Ľubomír Galko na moje otázky neodpovedá, reaguje osobnými útokmi a odvádza pozornosť od tohto škandálu. Považujem túto záležitosť za natoľko závažnú, že sa obrátim na Úrad špeciálnej prokuratúry a možno bude odpovedať orgánom činným v trestnom konaní,“ povedal Martin Glváč. 

Zdroj: TASR


reklama


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok