Gáborík sa stal prvou hviezdou, Marinčin opäť s víťazným gólom

NETKY.SK • 19 September 2013, 07:49 • 2 min

NEW YORK - Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík z Columbusu sa stal prvou hviezdou stredajšieho prípravného stretnutia pred novým ročníkom zámorskej NHL proti Caroline.

Na výhre Blue Jackets sa podieľal dvoma gólmi a asistenciou. Na ľade odohral trenčiansky odchovanec 21:10 min, ďalšie dve strávil na trestnej lavici. Bránku Hurricanes ohrozil štyrmi strelami a mal aj tri plusové body. Gáborík najskôr strelou zápästím v 19. min upravoval výsledok na 2:1, v 42. min príklepom zasa vyrovnával na 2:2. O osude duelu, v ktorom Carolina viedla už 4:2, rozhodol v 47. min Sean Collins. V drese Hurricanes chýbal Andrej Sekera.

Druhý víťazný zásah v príprave dosiahol obranca Edmontonu Martin Marinčin. Všetky góly súboja medzi Vancouverom a Oilers (1:4) padli v prvej dvadsaťminútovke. Marinčin sa presadil strelou zápästím v 8. minúte, v tom čase upravoval na 2:0. Mladý obranca, ktorý bojuje o miesto v kádri Edmontonu, odohral 18:03 min. Okrem gólu si Marinčin pripísal aj asistenciu a dve trestné minúty.

Florida s Tomášom Kopeckým prehrala v Dallase 2:3 po samostatných nájazdoch. Kopecký odohral takmer 18 minút, na vhadzovaniach mal 50 % úspešnosť a prezentoval sa aj jednou strelou. Tampa Bay prehrávala so St. Louis už 0:3, napokon však odchádzala z ľadu v Orlande s výhrou 4:3 po sam. nájazdoch.