Gáborík asistoval, Svatoš 0+2, Tampa do play off, Vancouver najlepším tímom

NETKY.SK • 1 Apríl 2011, 07:20 • 2 min

Marián Gáborík zaznamenal v zámorskej NHL v noci na piatok svoju 25. asistenciu v sezóne, ale New York Rangers si prehrou 2:6 v mestskom derby s Islanders skomplikovali postupové ambície do play off. Gáborík, ktorý asistoval pri úvodnom góle stretnutia Vinny Prospalovi, strávil na ľade necelých 18 minút, ale do osobnej štatistiky si už zapísal len dva dvojminútové tresty za hrubosť a narazenie na mantinel. V hale BankAtlantic Center na Floride zažiaril slovenský útočník Marek Svatoš, ktorý sa dvoma asistenciami podieľal na výhre oživenej Ottawy nad pantermi 4:1. Odohral necelých 14 minút, do tabuľky pravdy si pripísal dva plusové body a vyhlásili ho za tretiu hviezdu večera. Svatoš je po skončení základnej časti voľný pre majstrovstvá sveta na Slovensku, pretože senátori napriek dobrému finišu od hráčskeho výpredaja už nemôžu postúpiť do play off.Tím Boston Bruins prehral s Torontom Maple Leafs 3:4 po samostatných nájazdoch. Slovenský obranca Zdeno Chára si kanadské bodovanie nevylepšil, pričom na ľade strávil 23 minút. Ešte o dve necelé minúty viac odohral ďalší slovenský zadák Andrej Meszároš, ale jeho Philadelphia prehrala na doma s Atlantou 0:1.Hokejisti Tampa Bay Lightning vyhrali nad Pittsburghom Penguins 2:1 a zabezpečili si postup do play off ako piaty tím z Východnej konferencie a druhý z Juhovýchodnej divízie. Výborný výkon predviedol brankár "bleskov" Dwayne Roloson, ktorý mal 36 úspešných zákrokov. Góly za domácich zaznamenali Steve Downie a Martin, za letcov sa trafil do čierneho Mike Rupp.Vancouver Cannucks zvíťazil nad Los Angeles Kings 3:1 a so 113 bodmi na konte získal po prvý raz v histórii Prezidentovu trofej určenú pre najlepším tímom základnej časti. V Rogers Arene pred 18.860 divákmi sa predstavil v drese kráľov aj slovenský center Michal Handzuš, ktorý si však do štatistiky zapísal len mínusový bod.