Futbalová dvadsaťjednotka prehrala so Škótskom 1:2

NETKY.SK • 11 Október 2013, 07:51 • 2 min

PAISLEY - Slovenskí futbalisti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom zápase 3. skupiny v Škótsku 1:2 a skomplikovali si tak svoje šance na postup do baráže v kvalifikácii ME 2015.

Domáci rozhodli o svojom triumfe na štadióne v Saint Mirren Parku už v prvom polčase po góloch kapitána Stuarta Armstronga a Steve Maya, za hostí po zmene strán skorigoval striedajúci Tomáš Malec.

Zverenci trénera Ivana Galáda odohrajú ďalší kvalifikačný duel v pondelok 14. októbra proti luxemburskej dvadsaťjednotke na štadióne NTC Senec.

3. skupina kvalifikácie ME 2015 do 21 rokov:

Škótsko "21" - Slovensko "21"  2:1 (2:0)

Góly: 31. Armstrong, 36. May - 69. Malec, rozhodoval: Batinič (Chorv.), ŽK: Fyvie, Mcghee, Paterson - Paur, Niňaj.

Zostavy a striedania:

Škótsko 21: Archer – Jack, Findlay, Mcghee, C. Robertson - McLeod (82. Holt), Fyvie (75. A. Robertson), Armstrong - McGeouch, May, McGregor (87. Paterson)

SR 21: Le Giang - Niňaj, Mazáň, Pauschek, Gyömbér - Paur, Lobotka, Zreľák (45.+3 Malec), Schranz (45.+3 Mihálik) - Lalkovič, Vojtuš (69. Škvarka)

3. skupina:

Gruzínsko - Holandsko 0:6 (0:2)

Góly: 45.+1, 48. a 78. Castaignos, 67. a 71. Promes, 14. Boëtius, ČK: 65. Kvekveskiri (Gruz.)

Mladí Slováci boli úvodnú polhodinu viac ako vyrovnaným súperom pre domácich futbalistov. Zverenci tréner Galáda sa častejšie dostávali do brejkových situácií, ale nebezpečnejší v koncovke boli Škóti. Tí napokon zo štyroch striel smerujúcich na slovenskú bránu dostali dve za chrbát brankára Le Gianga. Skóre duelu otvoril v 31. minúte kapitán Armstrong a šokovaným hosťom pridal druhú studenú sprchu o päť minút neskôr May.

Po zmene strán Slováci vystupňovali svoju aktivitu, na rohové kopy dokonca vyhrali jednoznačne 9:1. Odmenou im bol v 69. minúte gól na 2:1 v podaní striedajúceho Maleca, ktorý vrátil hostí do hry. Lenže v ďalších minútach sa mladým Slovákom napriek snahe už nepodarilo dosiahnuť vyrovnajúci gól znamenajúci deľbu bodov.

San Maríno - Anglicko 0:4 (0:2)

Góly: - 5. Keane, 45.+3, 66. a 89. Kane (prvý z 11 m), ČK: 45.+1 Manzaroli (San Maríno)