Futbalistom roka v Nemecku sa stal Lahm

NETKY.SK • 23 Júl 2017, 15:46 • 2 min

BERLÍN - Futbalistom roka v Nemecku sa podľa zástupcov športových médií stal 33-ročný bývalý obranca FC Bayern Mníchov Philipp Lahm.

Nemecký futbalista ukončil pred dvoma mesiacmi svoju aktívnu kariéru, počas ktorej získal osem majstrovských titulov, šesťkrát sa radoval zo zisku Nemeckého pohára a v roku 2013 zvíťazil s Bayernom Mníchov v Lige majstrov. Ako kapitán reprezentačného tímu sa stal v roku 2014 majstrom sveta.

V hlasovaní magazínu Kicker získal Lahm 242 hlasov, na druhom mieste skončil s 192 hlasmi stredopoliar Realu Madrid Toni Kroos. "Je to veľká pocta. Som nesmierne šťastný. Myslím si, že športoví novinári sa pozerali na celú moju kariéru," citovala agentúra DPA víťaza ankety.

Trénerom roka sa stal Julian Nagelsman z TSG 1899 Hoffenheim, najlepšiou hráčkou Dzsenifer Marozsánová.