Futbalisti Ukrajiny remizovali s Lotyšskom 1:1 v prípravnom zápase

NETKY.SK • 1 Apríl 2015, 08:39 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Ukrajiny remizovali v utorňajšom prípravnom stretnutí s Lotyšskom 1:1, keď o víťazstvo prišli v úplnom závere. Súpera slovenských futbalistov v kvalifikácii EURO 2016 dostal do vedenia v 35. minúte Andrij Jarmolenko, hostia vyrovnali v 92. minúte po rohovom kope zásluhou Vitalija Maksimenka.

Ďalší súper Slovákov v kvalifikačnej C-skupine Luxembursko prehral s Tureckom 1:2. Domáci futbalisti dlho držali nádej na dobrý výsledok, ale v 87. minúte rozhodol o víťazstve tureckých futbalistov strelou z diaľky Hakan Calhanoglu.

V ďalších zápasoch zvíťazilo Japonsko nad Uzbekistanom vysoko 5:1. Švajčiari remizovali s USA 1:1, keď desať minút pred koncom zachránil proti oslabenému súperovi aspoň nerozhodný výsledok Valentin Stocker. Rusi doma nedokázali skórovať proti Kazachstanu, duel sa skončil 0:0. Nerozhodný výsledok sa zrodil aj vo Viedni, kde domáce Rakúsko hralo s Bosnou a Hercegovinou 1:1. V africkej konfrontácii sa Ghana rozišla s Mali tiež 1:1.

Prípravné medzištátne zápasy:

Japonsko - Uzbekistan 5:1 (1:0)

Góly: 6. Aojama, 54. Okazaki, 80. Šibasaki, 83. Usami, 90. Kawamata - 82. Tuhtahujajev

Kórejská republika - Nový Zéland 1:0 (0:0)

Gól: 86. Lee Sung-Jae

Čína - Tunisko 1:1 (0:1)

Fóly: 90.+4 Jü Ta-pao - 39. Manser

Lichtenštajnsko - San Maríno 1:0 (1:0)

Gól: 29. Kaufmann

Švajčiarsko – USA 1:1 (0:1)

Góly: 80. Stocker – 45. Shea, ČK: 68. Altidore (USA)