Futbal: Atletico Madrid remizovalo v mestskom derby s Realom 1:1

NETKY.SK • 5 Október 2015, 07:33 • 2 min

MADRID - Atletico Madrid remizovalo v šlágri 7. kola španielskej Primera División v mestskom derby s Realom 1:1. Hostia viedli od 9. minúty gólom Karima Benzemu, napokon však nevyužili šancu zosadiť z čela tabuľky Villarreal, ktorý zakopol v Levante. O remíze rozhodol v 84. minúte Luciano Vietto.

Atletico bolo aktívnejším tímom, dlho však doplácalo na nepremieňanie šancí. Pokutový kop Antoina Griezmanna vyrazil kostarický brankár Kaylor Navas, dve veľké príležitosti nevyužil aktívny Fernando Torres. Po krídelnej akcii striedajúceho Jacksona Martineza sa Atletico dočkalo zaslúženého vyrovnania a v nadstavenom čase mohlio strhnúť víťazstvo na svoju stranu, strelu kolumbijského reprezentanta však bravúrne zneškodnil Navas. Futbalisti Betisu Sevilla zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase na pôde Raya Vallecano 2:0. Athletic Bilbao si poradil s Valenciou 3:1.