Freitas a Liu Jia triumfovali na Európskom pohári v stolnom tenise

NETKY.SK • 10 Február 2014, 12:56 • 2 min

LAUSANNE - Európsky pohár v stolnom tenise vo švajčiarskom Lausanne - výsledky.

Víťazmi stolnotenisového turnaja DHS Európsky pohár, ktorý bol zároveň jediným európskym kvalifikačným podujatím na Svetový pohár, sa vo švajčiarskom Lausanne stali Portugalčan Marcos Freitas a Liu Jia z Rakúska. Obaja získali aj finančnú prémiu vo výške 8000 dolárov.

Freitas nenašiel na turnaji pre dvanásť najlepších hráčov starého kontinentu (je to ekvivalent Top 12, ktorý sa v roku 2014 neuskutoční) premožiteľa. Najväčšie starosti mu narobil ešte v základnej skupine Dán Michael Maze (3:2), nad ktorým potom zvíťazil aj vo finále dvojhry mužov (4:0).

Liu Jia bola na pokraji vyradenia vo štvrťfinále dvojhry žien, keď s nemeckou reprezentantkou Wu Jia-duo prehrávala 0:3 na sety, ale v ďalšom priebehu otočila vývoj. Vo finále vyhrala nad bieloruskou obranárkou Viktoriou Pavlovičovou 4:2.

Okrem spomenutých finalistov oboch kategórií si účasť na tohtoročnom SP vybojovali aj tretí v konečnom poradí - Nemec Dimitrij Ovčarov, resp. Holanďanka Li Jiao.

Výsledky:
Dvojhra mužov - semifinále:
Marcos Freitas (Portug.) - Adrien Mattenet (Fr.) 4:0 (9, 9, 1, 6)
Michael Maze (Dán.) - Dimitrij Ovčarov (Nem.) 4:2 (-7, 7, 8, 7, -11, 3)
finále:
Marcos Freitas (Portug.) - Michael Maze (Dán.) 4:0 (7, 6, 8, 7)
o 3. miesto:
Dimitrij Ovčarov (Nem.) - Adrien Mattenet (Fr.) 4:2 (-8, 2, -8, 9, 16, 10)

Konečné poradie: 1. Marcos Freitas (Portug.), 2. Michael Maze (Dán.), 3. Dimitrij Ovčarov (Nem.), 4. Adrien Mattenet (Fr.), 5. Alexander Šibajev (Rus.), 6. Timo Boll (Nem.), 7. Panagiotis Gionis (Gréc.), 8. Tiago Apolonia (Portug.)

Dvojhra žien - semifinále:
Liu Jia (Rak.) - Li Jiao (Hol.) 4:2 (4, 7, -8, 8, -7, 4)
Viktoria Pavlovičová (Biel.) - Petrissa Soljová (Nem.) 4:0 (5, 8, 8, 8)
finále:
Liu Jia (Rak.) - Viktoria Pavlovičová (Biel.) 4:2 (9, -6, -7, 5, 12, 7)
Li Jiao (Hol.) - Petrissa Soljová (Nem.) 4:1 (4, 5, -9, 9, 8)

Konečné poradie: 1. Liu Jia (Rak.), 2. Viktoria Pavlovičová (Biel.), 3. Li Jiao (Hol.), 4. Petrissa Soljová (Nem.), 5. Wu Jia-duo (Nem.), 6. Georgina Pótová (Maď.), 7. Iveta Vacenovská (ČR), 8. Margarita Pesocká (Ukr.)