Frankfurt rozstrieľal Brémy 5:2, Hamburg tesne vyhral s Mainzom

NETKY.SK • 7 December 2014, 22:11 • 2 min

BERLÍN - Futbalisti Hamburgeru SV zvíťazili v prvom nedelňajšom súboji 14. kola nemeckej Bundesligy doma nad Mainzom 2:1. Na konte majú 15 bodov a v tabuľke poskočili na trinástu pozíciu, Mainz je 11. a má o bod viac ako HSV.

V druhom nedeľňajšom zápase zvíťazil Eintracht Frankfurt nad Werderom Brémy 4:1. Na vedúci gól domáceho Alexandra Meiera dokázali hostia odpovedať v závere prvého polčasu Theom Gebre Selassiem. Po zmene strán si Frankfurt gólmi Harisa Seferoviča, Alexandra Meiera a Stefana Aignera vybudoval pohodlný trojgólový náskok. Brémy ešte v 79. min vykresali iskierku nádeje na zdramatizovanie zápasu po presnom zásahu Luca Vardiloru, ale domáci odpovedali už o minútu piatym gólom zásluhou Marca Stendera.

Nemecko - bundesliga - 14. kolo:
Hamburger SV - FSV Mainz 2:1 (1:0)
Góly: 32. Cleber, 54. van der Vaart (z 11 m) - 90. Okazaki, 45.000 divákov.

Eintracht Frankfurt - Werder Brémy 5:2 (1:1)
Góly: 34., 68. Meier, 52. Seferovič, 76. Aigner, 80. Stendera - 45. Gebre Selassie, 79. Caldirola, 46.800 divákov.