Francúzi si poradili s Maďarmi

NETKY.SK • 11 Máj 2016, 07:31 • 2 min

PETROHRAD - Hokejisti Francúzska zvíťazili v utorňajšom dueli B-skupiny MS nad Maďarskom jednoznačne 6:2 a v tabuľke poskočili zo šiestej na štvrtú priečku.

Maďari dokázali so súperom držať krok iba do 18. minúty, v ďalšom priebehu sa už prejavili herné kvality a väčšie skúsenosti "Les Bleus". Hetrikom sa na výhre podieľal útočník Sacha Treille. Slovensko malo svoje zastúpenie v zápase v osobe hlavného rozhodcu Jozefa Kubuša.

Maďarov čaká už v stredu o 19.15 SELČ súboj s Fínskom, Francúzi o deň neskôr narazia v "slovenskej" skupine na USA (15.15).

B-skupina (Petrohrad)

Maďarsko - Francúzsko 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)

Góly: 14. M. Vas (Wehrs, G. Nagy), 48. Sofron (M. Vas, Bartalis) – 10. Ritz (Auvitu, Moisand), 18. S. Treille, 20. Fleury (Bellemare, Auvitu), 39. Chakiachvili (Y. Treille), 54. S. Treille (Bellemare, Fleury), 57. S. Treille (Bellemare, Claireaux). Rozhodovali: Gofman (Rus.), KUBUŠ (SR) – Kaderli (Švajč.), Lhotský (ČR), vylúčení: 6:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3340 divákov.

Maďarsko: Rajna – Wehrs, Dudás, Sagert, Szirányi, M. Vas, Stipsicz, Garát – Galló, Sarauer, Erdély – Sebök, Bartalis, Sofron – G. Nagy, J. Vas, Kóger – Kovács, K. Nagy, Benk - Banham

Francúzsko: Huet - Auvitu, Moisand, Beron, Chakiachvili, Janil, Raux, Dieude Fauvel - Fleury, Bellemare, S. Treille - Y. Treille, Meunier, Perret - Bertrand, T. da Costa, Bozon - Desrosiers, Ritz Lamperier - Claireaux

Francúzi sa v zápase rozbiehali pomaly, v prvej tretine boli Maďari dlhý čas aktívnejším tímom. V 10. min. Ritz jemne tečoval Auvitovu strelu a dostal svoj tím do vedenia, súper však dokázal už o štyri minúty vyrovnať zásluhou M. Vasa. Až v závere úvodnej časti hráči z krajiny galského kohúta herne pridali a po zásahoch S. Treillea a Fleuryho viedli 3:1. Maďari dostávali v týchto chvíľach riadnu lekciu z efektivity, keďže šance mali väčšie, ale stroskotávali na Huetovi. Potom hokej upadol do podpriemeru, diváci boli svedkami bojovného hokeja, vzruchu pred bránkami ubudlo. Maďari sa skúšali vrátiť do hry, lenže ich nádeje dostali vážnu trhlinu v 39. min., keď Chakiachvili poslal svoj tím do trojgólového vedenia. Napriek tomu outsider neustal v nasadení. V 48. minúte upravil na 2:4 Sofron po tom, čo jeho zásah odobril videorozhodca. Odpor Maďarov definitívne zlomili až dva góly S. Treillea, ktorý tak zavŕšil hetrik.

Hlasy po zápase /IIHF/:

Miklós Rajna, brankár Maďarska: "Dnes to nebol náš deň. Začali sme celkom dobre, no potom prišlo pár zlých dorážok a prehrávali sme o dva góly. Už sme sa nevedeli potom dostať späť do zápasu."

Laurent Meunier, útočník Francúzska: "Päť bodov z troch zápasov je dobrá vizitka. Myslím si, že sa môžeme teraz koncentrovať na ďalšie posuny v tabuľke, aby sme na turnaji niečo dosiahli. Budeme sa snažiť získať body aj v dueloch s Kanadou, Fínskom a USA."