Francúz Manificat víťazom v Davose

NETKY.SK • 14 December 2013, 11:41 • 2 min

DAVOS - Maurice Manificat sa stal víťazom sobotňajších pretekov mužov na 30 km voľnou technikou v rámci Svetového pohára bežcov na lyžiach vo švajčiarskom Davose.

Dvadsaťsedemročný Francúz zvíťazil s náskokom vyše troch sekúnd pred Nórom Chrisom Andrem Jespersenom. Tretí skončil ďalší nórsky pretekár Martin Johnsrud Sundby (+14,9 s). Jediný slovenský zástupca Martin Bajčičák obsadil 51. pozíciu (+4:17,0 min).

Výsledky - SP v behu na lyžiach - 30 km mužov voľnou technikou - Davos (Švaj.):
1. Maurice Manificat (Fr.) 1:05:10,8 h, 2. Chris Andre Jespersen +3,3 s, 3. Martin Johnsrud Sundby (obaja Nór.) +14,9, 4. Rolanda Clara (Tal.) +20,8, 5. Simen Andreas Sveen (Nór.) +22,1, 6. Robin Duvillard (Fr.) +39,2, ... 51. Martin Bajčičák (SR) +4:17,0 min

Poradie vo Svetovom pohári - veľký glóbus (po 6 zo 28 súťaží):
1. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) 351 bodov, 2. Maurice Manificat (Fr.) 260, 3. Alexander Legkov (Rus.) 252, 4. Chris Andre Jespersen (Nór.) 230, 5. Maxim Vylegžanin (Rus.) 230, 6. Marcus Hellner (Švéd.) 175

Poradie v hodnotení tzv. dlhých behov (long distance) po 4 z 15 pretekov (malý krištáľový glóbus):
1. Chris Andre Jespersen (Nór.) 166 bodov, 2. Maurice Manificat (Fr.) 160, 3. Martin Johnsrud Sundby 151. 4. Paal Golberg (obaja Nór.) 140 bodov, 5. Alexander Legkov (Rus.) 132, 6. Marcus Hellner (Švéd.) 103